Андрухович і Прохасько створять разом дитячу книжку


Письменниця Софія Андрухович і художниця Мар’яна Прохасько пишуть разом книжку для дітей. «Сузір’я Курки» – таку назву має книжка, що побачить світ навесні 2016 року у «Видавництві Старого Лева».

«Сузір’я Курки» – історія про дитинство й старість, страх і відвагу, про хоробрість бачити світ не таким, яким його бачать інші. Це перша дитяча книжка Софії Андрухович, яка два роки поспіль (після виходу у 2014-му роману «Фелікс Австрія») збирає всі можливі письменницькі нагороди в Україні. Також це – початок авторського проекту Мар’яни Прохасько «Напиши мені книжку». Суть його в тому, що хтось із авторів пише для Мар’яни книжку, а вона її ілюструє, повідомляє видання «Новое время». Нагадаємо, що раніше художниця успішно проілюструвала трилогію про кротів («Хто зробить сніг», «Куди зникло море» і «Як зрозуміти козу»), написану у співавторстві з Тарасом Прохаськом.

Художниця поєднала різні техніки й, суттю, «зняла кіно» у форматі книжки. Разом із Софією Андрухович вони здійснили «експедицію» в Карпати, де знайшли персонажів для книжки й зробили фотосесію. Світлини стали фрагментами ілюстрацій, де грають роль і текстура паперу, і малюнки олівцем.

«Це справді складно пояснити словами, це потрібно бачити, – кажуть у видавництві, – “Сузір’я Курки” – дуже жива, дуже натхненна й неймовірно прониклива книжка. Її читаєш так, ніби занурюєшся глибоко у воду. Вона і для дітей, і для дорослих. І те, як її оформлено, – це якась магія».

Джерело: nv.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар