«Азбукове Королівство» допомагає видавати мистецькі книги


10–13 жовтня у столичному Музеї книги та друкарства вчетверте відбувся фестиваль дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів». Традиційно особливу увагу організатори дійства приділили ілюструванню книжок для дітей, а також унікальним рукотворним арткнигам.

Як розповіла БараБуці директорка Музею книги та друкарства Валентина Бочковська, мета фестивалю – не лише показати найкраще в українській дитячій літературі, але й зробити своєрідну творчу лабораторію, де письменники, художники, видавці й читачі могли би спілкуватися у невимушеній атмосфері. Цю «неймовірну ситуацію спілкування», як висловився письменник і журналіст Олександр Гаврош, відчувають усі «гравці» книговидавничого процесу. «Є музеї живі, а є мертві. Музей книги та друкарства – один із найживіших музеїв, адже він також може допомогти видати книжку», – вважає дитяча письменниця Леся Воронина, яка прийшла на фестиваль, щоби представити «магам і янголам» «нову породу слонів» і заодно свою нову книжку «Слон Ґудзик та Вогняна Квітка», яку проілюструвала Катерина Штанко.

У перший день фестивалю відвідувачам представили відразу три виставки: ілюстрації художників Катерини й Володимира Штанків, роботи юних художників конкурсу «Золотий мольберт», а також одну з найочікуваніших родзинок фестивалю – виставку артбуків українських майстрів, художників, випускників художніх академій. Саме ця виставка є наочним підтвердженням того, що Музей книги та друкарства й справді не забув про свою історичну видавничу місію. Отак, кілька мистецьких книг із минулих «королівств» уже знайшли своїх видавців, і, як повідомила кураторка виставки артбуків Олена Поліщук, деякі автори книжок, представлених на «Азбуковому Королівстві Магів і Янголів» цього року, вже також ведуть перемовини з українськими видавцями. Зокрема, йдеться про оригінальний альбом «Українські прислів’я» Анастасії Стефурак, який має вийти друком у львівському «Видавництві Старого Лева». Також раніше свої роботи на виставку артбуків приносила й відома нині творча майстерня «Аґрафка», яка видала не один зі своїх дорослих і дитячих сміливих проектів.

«Наша виставка – це провокація видавництв робити неймовірні проекти, особливо в дитячій книзі», – розповідає кураторка виставки артбуків. За її словами, усього на фестиваль подали близько двохсот робіт, тож вибирати було надзвичайно складно. Не одну арткнигу присвячено Тарасові Шевченку, багато саморобних книжок щоденникового типу, але більшість усе-таки – дитячі. Це пов’язано зі спрямуванням самого фестивалю і водночас із тим, що дитяча книга для художника – це в якомусь сенсі синонім мистецької книги. «Дитяча книга дозволяє відкритися й пофантазувати. На жаль, у книжках для дорослих усі себе замикають», – уважає Олена Поліщук.

Джерело: «БараБука».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар