«Азбукове Королівство Магів і Янголів»: програма 2015


8–11 жовтня в Києві в Музеї книги та друкарства України відбудеться IV фестиваль дитячої книги «Азбукове Королівство Магів та Янголів», присвячений 400-літтю друкарні Києво-Печерської лаври. Подаємо повну програму заходів. Не забудьте завітати також до «Простору БараБуки».

8 жовтня (четвер)

Зал 4 – 15:00 – 15:30 – Офіційне відкриття фестивалю

Зал 4 – 15:30 – 16:00 – Виступ дитячого фольклорного ансамблю «Райгородок» під орудою Сусанни Карпенко

Сусанна Карпенко – співачка, керівник дитячого ансамблю українського традиційного співу «Райгородок»; учасниця проектів Олега Скрипки «Ле Гранд Оркестр» та «Чоботи з бугая», джазового проекту                        Д. Найдича «Давнина».

Зал 4 – 16:00 – 16:30 – Виступ дитячого фольклорного ансамблю «Цвітень»

Дитячий фольклорний ансамбль «Цвітень»  було організовано при Національному заслуженому академічному українському народному хорі ім. Григорія Верьовки. Керівник ансамблю – член Національної спілки композиторів України, фольклористка Марія Пилипчак.

 

 

Зал 4 – 16:30 – 16:45 – Відкриття виставки ілюстрацій художників Ольги Кваші та Богдана Поліщука “Ілюстратори та інші звірі”

 

Зал 3 – 16:45 – 17:00 – Відкриття виставки арт-книги «Арт-калейдоскоп» від студентів кафедри графіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»

Зал 4 – 17:00 – 18:00 – Презентація книги Валерія Шевчука «Малі українські діярії», видавництво «Кліо»

Книга «Малі українські діярії» (упорядник Валерій Шевчук) – унікальна, тут уперше зібрано твори щоденникового жанру, які приносять читачу безліч малознайомої інформації з другої половини XVIIXVIII ст. До видання увійшли сім діаріушів відомих церковних діячів та представників правлячої верхівки (Атанасія Филиповича, Дмитра Туптала, Юрія Винницького, Миколи Ханенка, Пилипа Борзаківського та Павла Ладинського, Петра Апостола, Гедеона Пазина), які виразно свідчать про тогочасну картину життя на українських землях, а також на території від столиці Російської імперії до Закарпаття.

 

Зал 4 – 18:00 – 20:00 – Тарас Компаніченко та «Хорея Козацька»

«Хорея Козацька» – ансамбль стародавньої музики, заснований у Києві 2005 р. Виконує музику Середньовіччя, Ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі сучасні твори. Керівник – Заслужений артист України Тарас Компаніченко.

 

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ

  • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток.
  • «Листівка на фронт» від Олени Поліщук. Акція на підтримку українських вояків. Ви зможете підписати готову, або власноруч виготовити листівку. Яку доправлять нашим військовим на передову.

9 жовтня (п’ятниця)

Зал 2 – 11:00 – 15:00 – Майстер-клас з вишивання проводять Ольга Нарбут та Тетяна Срібна

Зал 2 – 11:00 – 12:00 – Презентація журналу «Мамине сонечко»

Зал 4 – 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Артдія»: ліплення з кольорового воску, проводить  вальдорфський вчитель Леся Музиченко

 

Зал 1 – 12:00 – 13:00 – Презентація книжки Василя Короліва-Старого «Хуха-Моховинка» . Творчий проект Мар’яни Мусій та Андрія Щербака. Видавництво  «Майстер Книг»

Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Музейна папірня». На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками

Зал 3 – 12:00 – 13:30 – Презентація книги Мар’яни Ангелової «Велика плутанина у малих окрайцях», видавництво «Веселка»

Зал 4 – 12:00 – 13:00 – Іван Малкович презентує нові книжки видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Іван Малкович – український поет, перекладач та видавець, власник і директор видавництва.

Зал 5 – 12:00 – 13:00  –  Презентація книжечки «Героям Слава!» від видавництва «Мамине сонечко». Зустріч з творчим колективом авторів книги та воїнами із зони АТО, що стали героями цієї книжки.

                                       Презентація книги Сергія Гридіна «Кігтик Ковбаско» від Видавництва Старого Лева. (Ілюстратори Нечаєвські Андрій та Діана, м. Львів)

Зал 1 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Скриня моя мальована» Народознавчо-просвітницький осередок «Дзвін»

Зал 1 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з атрибуції стародруків «Таємниці давніх книжок». У кожного з присутніх буде можливість не лише доторкнутися до наших найдавніших книг, але й поринути в тексти та почитати із стародруків, яким вже 300-400 років

Зал 3 – 13:30 – 14:30 – Презентація дитячих творів Віктора Терена. «Хлопчик з планети «Ч», видавництво «Літопис-ХХ»

Нова книжка відомого письменника Віктора Терена містить три повісті – «Хлопчик з планети «Ч», «Найд» і «Костюмчик до осені», а також два оповідання – «Артист» і «Горобчик». Цікаві сюжети, вдало виписані образи героїв – людей і тварин, дотепність, фантастичні та казкові елементи, високий гуманізм – ознаки «фірмового» стилю Віктора Терена – мають одне надзавдання: заторкнути в душі читача струни доброзичли вості, любові до всього на світі сущого – до природи, дітей, старих, тварин, дати імпульс до взаємодопомоги і співчуття… Чудові ілюстрації визначного художника дитячої книжки Костя Лавра створені в тій же тональності зачудування світом.

Зал 4 – 13:00 – 14:00 – Презентація четвертої частини роману В. Рутківського «Джури і Кудлатик», 2015 р., видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»

«Джури і Кудлатик» — четвертий роман трилогії відомого українського письменника Володимира Рутківського «Джури», за яку її автора удостоєно Шевченківської премії. З появою цього «незапланованого» роману трилогія стала тетралогією.Це — незвичайна книжка. Історична й сучасна, смішна і мудра. В ній ідеться про життя і смерть, про земне й небесне, про перші ніжні почуття (і то не тільки в людей), про переміщення в часі, де вірність і дружба залишаються незмінними.

Володимир Рутківський – український поет, прозаїк, дитячий письменник, журналіст. У 2011 р. став лауреатом премії «Книга року ВВС» за двотомний історичний роман «Сині води». Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка.

 

Зал 1 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Скрипторій». На майстер-класі Ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги

Зал 3 – 14:30 – 16:00 – Майстер-клас з акторської майстерності проводить Наталія Шилова (Перший жіночий театр)

Зал 4 – 14:00 – 15:00 – Презентація нової книжки Галини Малик «Їде грудень на коні», ілюстрації відомої львівської художниці Ольги Кваші. Видавництво «Каламар»

Галина Малик  українська письменниця, перекладач. Член Національної спілки письменників України.

Зал 5 – 14:00 – 15:00 – Презентація книг Володимира Арєнєва «Душниця» і «Порох із драконових кісток»

 

Зал 1 – 15:00 – 16:00 – майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну

Зал 4 – 15:00 – 16:00 – Презентація книги «Баранцеві сниться лука» Олега Жовтанецького (Жак Жаб’є), ілюстрації львівської художниці Ольги Кваші

Зал 5 – 15:00 – 16:00 – Презентація роману-міфологеми Наталі Савчук «Діти переступу», 2015 р., видавництво Навчальна книга – Богдан

Десь у глибинах пам’яті роду на тебе тисячоліттями чекав твій першосвіт, твоє Семисвіття. У ті часи на праукраїнських теренах чоловік мало що важив для богів, людськими громадами верховодили чуйні берегині та загонисті лярви, а в Дикому Степу панували птаховичі зі змієвичами та Вражеві діти, котрі зналися з лютими перевертями та мервям. Але якось берегиня з любові до чоловіка замість доньки, котра мала успадкувати всю її силу, народила двійню, вділивши чулості синові. Так у Семисвіття ввійшли «діти переступу» — напівчулі напівмужні берегиничі Врода та Волошко. Рівновагу було порушено. І тепер ніхто не знає, чи зможуть доньки Великої Ма втримати у руках світ, адже мужі почали підступну гру за панування… Наталі Савчук вдалося зазирнути у неймовірну глибочінь українського міфу й донести його до читача живим і багатобарвним, духмяним і многоликим. Подібне в зарубіжній літературі втілив лише Д.Р.Р. Толкін.

Зал 1 – 16:00 – 18:00 – Майстер-клас з каліграфії та духовного співу проводить Тарас Компаніченко

Зал 2 – 16:00 – 17:00 – Майстер-клас «Арткнига» від художника Олени Поліщук. Тут Ви маєте можливість власноруч виготовити арткнигу. Свій витвір Ви зможете забрати із собою і долучити його до власної бібліотеки

Зал 5 – 16:00 – 17:00 – Зірка Мензатюк презентує нову книгу «Зелені чари» (видавництво «Букрек»)

Зірка Мензатюк – лауреат премії імені Лесі Українки, чиї книги стали бестселерами в український дитячій та підлітковий літературі останнього десятиліття.

Зал 4 – 18:00 – 19.00 – Презентація факсимільного видання Лицьової Біблії Клауберів “Historiae biblicae Veteris et Novi Testamenti” – музейного експонату, відомого європейського стародруку (Аґсбурґ, [1748-1757] рр.).

Автор проекту та упорядник – Валентина Бочковська, художнє оформлення Олени Поліщук, видавництво «Каламар», 2015 р.

 

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ

  • Квест «У пошуках музейних скарбів» – допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей 7-10 років.
  • Квест «Культурний код України». Квест розрахований для дітей 12-15 років.
  • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток.
  • «Листівка на фронт» від Олени Поліщук. Акція на підтримку українських вояків. Ви зможете підписати готову, або власноруч виготовити листівку. Яку доправлять нашим військовим на передову. (з 11:00 до 15:00).
  • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан.
  • Майстер-клас з офорту проводять студенти кафедри графіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
  • Майстер-клас з виготовлення панорамних листівок проводять студенти кафедри графіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

 

10 жовтня (субота)

Зал 2 – 11:00 – 12:00 Розмальовка-загадка «Як народилася Барабука» з художницею Анною Сарвірою. (3+)

Чи відомо вам, звідки з’явилася Барабука? А що це за кумедний песик, якого дорослі плутають з коником, єдинорогом, бегемотиком і навіть тюленем? Приходьте і будьмо знайомі! Разом ми не лише прочитаємо фантастичну історію про народження Барабуки, а й додамо кольорів розмальовці, яку спеціально для вас і нас створила талановита художниця Анна Сарвіра.

Зал 1 – 11:00 – 13:00 – Майстер-клас з виготовлення артбуків. Проводить творчий студійний простір «Lucky Book Room»

Зал 1 11:00 – 12:00 – Майстер-клас Катерини Немири «Чарівний папір»

Катерина Немира – відомий український скульптор, художник, керамік, прозаїк.

 

Зал 2 11:00 – 13:00 – Майстер-клас «Чарівний олівець»  від Олени Терехової – прикраса з вовни для олівця чи ручки, для дітей від 8 років

Зал 3 11:00 – 12:00 – Бесіда з Богданою Русул «Ми покликані не для того, щоб бути досконалими, але щоб зростати» (В.Альбісетті)  за книжками  видавництва «Свічадо»

Зал 4 – 11:00 – 12:00 – Презентація дитячої серії «Ой, лише…» Валентини Захабури, видавництво «Електрокнига»

Перша книга серії потрапила до довгого списку «Рейтингу критики».

Зал 1 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Новаторські прийоми макетування книги» Віталія Мітченка

Мітченко Віталій Степанович  – художник-каліграф, доцент Національної академії образотворчих мистецтв та архітектури Києва, член Союзу художників України.

Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Малювалки, вирізалки, аплікації, листівки і багато іншого з творчими папками NravoKids від «БараБуки»

Чи не щодня батьки змушені вигадувати своїй малечі різноманітні забавки для дитячого розвитку, збереження власних нервів або ж у пошуках хоч крихти вільного часу.На допомогу сучасним мамам і татам Барабука презентує унікальний український проект «Творчі нравки». На майстерці малюки навчаться різним нестандартним технікам: малювання пальчиками, аплікації крупами, виготовлення рухомих саморобок тощо.

Зал 2 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Гравюра на картоплі». Тут ви довідаєтесь як з підручних матеріалів зробити гравюру, і як її застосувати. Проводить художник Олена Поліщук

Зал 3 – 12:00 – 13:00 – Презентація нових книжечок Ганни Чубач.

                                      Презентація книжечок для найменших:

  1. «Українчики ідуть», вид-во «Богдан», 2015 р.
  2. «Рогаті і пазураті», видво «Книжкова хата», 2015 р.
  3. «Малюємо, читаємо, пишемо» (Абетка), вид-во «Букрек», 2015 р.
  4. Серія казок Ганни Чубач від видавництва «Фоліо», Харків, 2015 р.

Ганна Танасівна Чубач –  українська поетесазаслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України.

Зал 4 – 12:00 – 13:00 – Презентація книжки «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9» Лесі Ворониної (Видавництво «Знання», 2015). В презентації беруть участь художники Катерина та Володимир Штанко

Леся Воронина – автор та ведуча програм на Радіо Культура. Член Спілки письменників України, член Асоціації Українських письменників. Пише для дітей. Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів.

Катерина  Штанко — відома українська художниця. Співпрацювала з видавництвами «Веселка», «Дніпро», «Свенас», «Марка України», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева». Учасниця багатьох республіканських всесоюзних та міжнародних виставок.

Зал 5 12:00 – 13:00 – Панельна дискусія «Межа реального або якої книги потребує підліток?» за участю письменників В. Рутківського, А. Качана, В. Захабури, М. Морозенко модератор Наталя Марченко

Зал 1 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Скрипторій». На майстер-класі Ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги

Зал 2 13:00 – 14:00 – Художній майстер-клас з витинанки від Марії Янко, м. Львів

Зал 2 13:00 – 15:00 – Майстер-клас «Акварельні хмаринки» або вільне малювання для дітей та дорослих від художниці Олени Терехової. Занурюючись у процес вільного малювання аквареллю, створюємо абстрактні «міні-картини» та шукаємо образ, що причаївся в барвистих «хмаринках»

Зал 3 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас  з каліграфії «Від розчерку до літери» проводить Ольга Шпак, випускниця Інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну  ім. М.Бойчука

Зал 4 – 13:00 – 14:00 – Презентація книги «Москва ординська» Володимира Бєлінського, Видавництво імені Олени Теліги

У цій книзі автор продовжує розвінчувати міфи російської історіографії, спотвореної московськими владоможцями, про походження сучасного російського народу та давніх керманичів держави, про входження Московського улусу до складу Золотої Орди.
Адресується широкому колу читачів: науковцям, викладачам вишів, шкільним учителям, студентам, всім, хто бажає знати правду про минуле.

Зал 5 13:00 – 14:00 – Презентація книги художниці і письменниці Христини Лукащук «Таємничий обід» та «Казка про Майдан» від «Видавництва Старого Лева»

«Таємничий обід». Юліан думає, що його старший брат ускочив у халепу. Щоб дізнатися, в чому річ, він подається назирці за братом і потрапляє… на урочистий обід до ресторану. Це для хлопчика справжнє випробування – адже біля його тарілки стільки розмаїтих ложок, виделок та ножів. Чи вдасться хлопцеві впоратися з нелегким завданням – пообідати в товаристві, дотримуючись етикету? А чи довідається він братову таємницю?

«Казка про Майдан». Зараз у багатьох виникає питання: як говорити з дітьми про драматичні події, які пережила наша країна, відстоюючи прагнення людей жити в оновленому суспільстві. Про Майдан було і буде багато видань. А це – книга для маленьких, які все бачать, розуміють і по-своєму сприймають. «Казка про Майдан» перша спроба говорити з малими дітьми про складні речі виражальними засобами казки. Автор – Христина Лукащук – створила не лише текст, а й дуже символічні, сповнені архетипів та глибинних сенсів, малюнків. А ікона, що на обкладинці, яку намалював Роман Зілінко, буде дітям служити ще й оберегом.

Христина Лукащук – українська письменниця та художниця.

 

Зал 2 14:00 – 15:00 – Пізнівальна презентація «Інфографіки для дітей» від «БараБуки» (6+)

Щоб пояснити дитині непрості явища і факти, інколи досить їх схематично зобразити – з цим погодяться чи не всі батьки, які хоч раз намагалися на пальцях показати своїй малечі такі поняття і цифри, як висоту Ейфелевої вежі. Тож на презентації «Інфографіки» дорослі отримають чимало підказок, як швидко розтлумачити інформацію про флору та фауну, тіло людини, цікавинки про тварин, планети й континенти та найвідоміші споруди. На дітей чекають творчі завдання на увагу і фантазію.

Зал 2 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками

Зал 3 – 14:00 – 16:00 – Майстер-клас «Гра в театр» від дитячого театрального журналу «Шалені козюльки». Проводить Юлія Поліщук і Галина Листвак

Відвідувачі майстер-класу матимуть нагоду власноруч виготовити настільний театр та персонажів із паперу, а потім із їх допомогою поставити казкову виставу. Діти відчують себе водночас творцями, учасниками і глядачами захопливого театрального дійства, яке зможуть відтворити вдома зі своїми батьками і друзями.

Юлія Поліщук – українська художниця, співпрацювала видавництвами «Світ дитини»,  «Свічадо», «Навчальна книга – Богдан». А також періодичними виданнями: журнали «Малятко»),  журнал «Світ дитини». Є однією з постійних авторів «Незалежного театрального журналу КОЗА», а  з жовтня 2013 року – головним редактором «Шалених козюльок» –  єдиного театрального журналу для дітей.

 

Зал 4 14:00 – 15:00 – Презентація книги «Злочинці з паралельного світу» Галини Малик

Зал 5 14:00 – 15:00 – Панельна дискусія «Память, яку ми обираємо». Розмова, як змінюється погляд на минуле з ракурсу майбутнього за участю письменників та літературознавців: В. Рутківського, В. Арєнєва, З. Мензатюк, Т. Щербаченко та В. Вздульської. Модератор Наталя Марченко

 

Зал 1 15:00 – 16:00 – Майстер-клас з акторської майстерності проводить Наталія Шилова (Перший жіночий театр)

Зал 2 – 15:30 – 17:00 –  Презентація малювальної історії «Принцеса-кухарка» від «БараБуки»

Незвичайна розмальовка, в якій можна розфарбовувати будь-що в будь-який колір і малювати скрізь, де заманеться! Тому в кожного вийде власна особлива історія про принцесу Нісоль, яка почала займатися геть неналежними принцесі справами. Незвичайну книжку-розмальовку намалювала й описала талановита художниця Віолетта Борігард. Разом із нею малеча «приготує» улюблену піцу за власним рецептом.

Зал 2 – 15:00 – 16:00 –  Майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну

Зал 4 15:00 – 16:00 – Презентація книги «Шустрик» Мар’яни Князевич, 2015 р., видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Мама Лиска завжди застерігала маленького Шустрика: «Ніколи-ніколи не виходь з дому сам, адже в лісі, а надто за лісом, де живуть дволапі, повно небезпек…» Але хіба лисеня, яке назвали Шустриком, може всидіти вдома, коли довкола така краса? Допитливий Шустрик, прагнучи зробити мамі приємну несподіванку, втрапляє у велику халепу…

У захопливій і повчальній казці, яку написала Мар’яна Князевич за участі Сашка Дерманського, ти також познайомишся з песиком Ривком, гусаком Ціцероном, великим сімейством Зайкоцьких та іншими героями. А намалював книжку Іван Сулима — можливо, наймайстерніший з ілюстраторів нової хвилі, династійний художник у третьому поколінні.

Зал 5 – 15:00 – 16:00 – Презентація дитячої серії книжок «Читаємо з дитиною» від Ірини Мацко, м. Тернопіль

Ірина Мацко – письменниця, ілюстратор дитячих видань, публіцист, видавець. Авторка численних творів для дітей та дорослих

 

Зал 4 – 16:00 – 18:00 – Дитяча вистава «Мандрівка дощинки» театру Володимира Завальнюка «Перетворення»

Зал 2 – 17:00 – 18:00 – Відкриваємо кожний день з «Яскравим щоденником» від «БараБуки»

Майстерка-вигадка для батьків і малечі на кожний день запропонує ідеї для щоденних розваг, розвивалок і забавлялок: орігамі, лабіринти, кулінарні рецепти, поробки та аплікації з природніх матеріалів, карти скарбів тощо. Майстерка з «Яскравим щоденником» надихне вас на створення власного записника, який допоможе дитині поглянути на світ з вдячністю та цікавістю.

Зал 4 – 19.00 – 21.00 – Вистава «Гамлет» театру Володимира Завальнюка «Перетворення»

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ

  • Квест «У пошуках музейних скарбів» – допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей 7-10 років.
  • Квест «Культурний код України». Квест розрахований для дітей 12-15 років.
  • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олени Поліщук та Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток.
  • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан.
  • Майстер-клас з офорту проводять студенти кафедри графіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
  • Майстер-клас з виготовлення панорамних листівок проводять студенти кафедри графіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
  • Простір «БараБука»: Творчi майстерки, яскравi щоденники та розмальовки з провiдними видавцями книжок для малюкiв – шлях до читання й першi кроки до книжок.

11 жовтня (неділя)

Зал 1 11:00 – 12:00 – Презентація книги про історію кожного регіону України «Подорож Україною». Автор Ноа Кременчуцька, худ. Надія Дойчева

Зал 2 11:00 – 12:00 – Майстер-клас «Скрипторій». На майстер-класі Ви дізнаєтеся про історію виникнення абетки; про типи давнього письма – устав, півустав, скоропис; про матеріали, за допомогою яких створювали рукописні книги

Зал 3 11:00 – 12:00 – Майстер-клас Катерини Немири «Чарівний папір»

Катерина Немира – відомий український скульптор, художник, керамік, прозаїк

Зал 4 11:00 – 12:00 – Презентація книги «Падав сніг на поріг» Платона Воронька. Найвідоміші дитячі вірші улюбленого поета української малечі, проілюстровані українським книжковим графіком Костем Лавром, 2015 р., видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»

Кость Лавро – український книжковий графік, член Національної спілки художників України. Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка. Роботи Костя Лавра неодноразово входили до каталогів виставок дитячої книги у Болоньї, Братиславі тощо.

Зал 5 11:00 – 12:00 – «Біблія, Вітчизно моя» – зустріч з отцем Едвардом Кавою, настоятелем конвентуальних францисканців в Україні

 

Зал 1 12:00 – 13:00 – Театралізований навчальний народознавчий сценарій «Ой, роде наш красний, роде наш прекрасний»

Зал 2 12:00 – 14:00 – Майстер-клас «Спогади про літо» від Олени Терехової робимо прикрасу-квітку (аксесуар) з вовни на одяг (аксесуар), для дітей з батьками

Зал 2 12:00 – 13:00 – Майстер-клас з мистецтва інтролігації від професора Василя Чебаника

Василь Якович Чебаник – каліграф, художник-графік, член Національної спілки художників України. Заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри графічного дизайну Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука, член-кореспондент Національної академії мистецтв України. 

Зал 2 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «От би мені коника» від художника Богдана Поліщука. Виготовлення прикраси за мотивами книжки Оксани Кротюк «От би мені коника». Видавництво Старого Лева

Зал 3 12:00 – 13:00 – Презентація книги Наталі Ростинської  «Затуліть вуха, або як ставитись до здорового глузду» (видавництво «Наїрі»)

Зал 4 – 12:00 – 13:00 – Презентація книги «Печені яблука» Оксани Куценко, видавництво «Фонтан казок»

Оповідання «Печені яблука» – дебют поетки Оксани Куценко в літературі для дітей – вчить радіти кожному дню життя. Адже довкола стільки прекрасного — просто треба вміти його розгледіти. Літо минуло — й тобі трохи сумно? Визирни з вікна — і ти побачиш, що чарівниця-осінь розфарбувала цієї ночі світ у яскраві кольори. Тож вирушай на прогулянку разом із Малюком і насолодися цим чудовим осіннім днем А ще не забудь скуштувати духмяних печених яблук!

Зал 5 – 12:00 – 13:00 – Майстер-клас «Фантастичні тварини зі старих манускриптів» Оксани Садовенко

 

Зал 1 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Екслібрис власними руками», Василь Перевальський, народний художник України, академік Національної академії мистецтв України, професор, завідувач кафедри графічного мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури

Василь Євдокимович Перевальський – художник-графік, педагог. Працює в галузі книжкової і станкової графіки та живопису, майстерно володіє різними технічними засобами графічного мистецтва.

Зал 2 13:00 – 14:00 – Майстер-клас з виготовлення листівки від художника Юлії Поліщук

Юлія Поліщук – українська художниця, співпрацювала видавництвами «Світ дитини»,  «Свічадо», «Навчальна книга – Богдан». А також періодичними виданнями: журнали «Малятко»),  журнал «Світ дитини». Є однією з постійних авторів «Незалежного театрального журналу КОЗА», а  з жовтня 2013 року – головним редактором «Шалених козюльок» –  єдиного театрального журналу для дітей.

Зал 3 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас від письменниці  Лесі Ворониної та художниці Катерини Білетіної за книгою «Планета Смугастих Равликів»

Леся Воронина – автор та ведуча програм на Радіо «Культура». Член Спілки письменників України, член Асоціації Українських письменників. Пише для дітей. Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів

Катерина Білетіна  — живописець, книжковий графік, портретист.

Зал 4 – 13:00 – 14:00 – Презентація книжки «Незвичайні пригоди Алі» письменниці Галини Малик, обкладинка – Катерина Штанко, 2015 р., видавництво «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га»

Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть тобі зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас. А найбільше від нас залежить наше майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку… Повість увійшла до шкільної програми.

Зал 5 – 13:00 – 14:00 – Майстер-клас «Смачні читання» від письменниці Марії Морозенко. Презентація книжки «Іван Сірко», перевидання Видавництво Старого Лева, 2015 р.

Під цією обкладинкою вміщено відразу дві книги про великого героя українського козацтва: «Іван Сірко – великий характерник» та «Іван Сірко – славетний кошовий». 

Життя Івана Сірка овіяне легендами та сповнене карколомних пригод. Він народився надзвичайною дитинною, з особливим даром характерництва, що допоміг йому здобути багато перемог, і передусім – над собою. Складні випробування лише загартували його дух та тіло. В усіх героїчних битвах Іван Сірко виходив переможцем. Взявши у руки булаву отамана, вірою і правдою служив рідній землі. Рівного йому не було з-поміж козацтва. 

 

Зал 1 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас з атрибуції стародруків «Таємниці давніх книжок». У кожного з присутніх буде можливість не лише доторкнутися до наших найдавніших книг, але й поринути в тексти та почитати із стародруків, яким вже 300-400 років

Зал 1 14:00 – 15:00 – Майстер-клас «Музейна папірня» На майстер-класі Ви дізнаєтесь про історію виникнення паперу, познайомитесь з процесом його виготовлення, і, звичайно, зможете зробити папір власними руками

Зал 2 14:00 – 15:00 – майстер-клас «Мармурування» із декоративного оздоблення книги проводить Ірина Боса. Дізнаєтесь про один із давніх способів оформлення книжкової обкладинки та створите власну

Зал 2 14:00 – 15:00 – Художній майстер-клас з витинанки від Марії Янко, м. Львів

Зал 3 14:00 – 15:00 – Презентація збірки новел та замальовок Ірини Мацко «Шпинат для мізків»

У збірці «Шпинат для мізків» вміщено життєві рецепти у вигляді коротких історій, новел, замальовок, які підштовхнуть до роздумів та іншого сприйняття певних ситуацій. 

Зал 4 – 14:00 – 15:00 – Презентація книжки Джоан Ролінг «Квідич крізь віки», 2015 р., видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Якщо ви коли-небудь цікавились, звідки взявся золотий снич, як з’явилися бладжери і чому на мантіях «Комет із Віґтауна» зображено м’ясні тесаки, то «Квідич крізь віки» саме для вас. Юні шанувальники квідичу мало не щодня гортають сторінки цієї безцінної книжки, консультуючись із нею. 

Зал 5 – 14:00 – 15:00 – Майстер-клас від письменниці  Лесі Ворониної та художниці Катерини Білетіної за книгою «Хто Впіймає Шаленого Кльоцика»

Леся Воронина – автор та ведуча програм на Радіо «Культура». Член Спілки письменників України, член Асоціації Українських письменників. Пише для дітей. Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів.

Катерина Білетіна  — живописець, книжковий графік, портретист.

 

Зал 1 – 15:00 – 18:00 – Майстер-клас «Лялькове диво з панчохи» від Олени Терехової

Зал 3 – 15:00 – 16:00 – Презентація нової книги Оксана Кротюк «От би мені коника», ілюстратор Богдан Поліщук. Видавництво Старого Лева

Навіщо жирафа вбрала гарну сукню і дев’ять разочків намиста, чому в леопарда усе в цятку, чому океан називається Тихий – на всі ці запитання малята знайдуть відповідь, прочитавши віршики Оксани Кротюк з її нової збірки.

Зал 4 – 15:00 – 16:00 – Майстер-клас традиційного народного співу від Сусанни Карпенко

Сусанна Карпенкоспівачка, керівник дитячого ансамблю українського традиційного співу «Райгородок»; учасниця проектів Олега Скрипки «Ле Гранд Оркестр» та «Чоботи з бугая», джазового проекту Д. Найдича «Давнина».

Зал 5 – 15:00 – 16:00 – Презентація книги Тетяни Майданович «Охоронниця слова», видавництво «Криниця»

Казкові пригоди в цій книжці тісно пов’язані з реальним життям, із щоденними турботами і радощами дітей та дорослих, із їхніми сердечними бажаннями. Казки вчать берегти рідну природу, шанувати народні звичаї, рости працьовитими і справедливими. А головне — бути відповідальними за свої слова і вчинки. Їхні герої — діти і дорослі, тварини й різні одушевлені казкові істоти — долають труднощі та небезпеки, бо завжди прагнуть жити за законами добра, любові, краси. У збірнику – тридцять три  казкові оповіді.

Тетяна Майданович – відома українська поетеса, член Національної спілки письменників України,  головний редактор видавництва «Криниця».

 

Зал 4 – 16:00 – 17:30 – Вистава «Вечірня гуморина». Худ. керівник – народна артистка України Л.І. Хоролець

Лариса Іванівна Хоролець – народна артистка України, драматург.

 

Зал 4 – 18.00 – 20.00 – Концерт гурту «Три кроки в ніч» (м. Львів)

 

 

АКЦІЇ ВПРОДОВЖ УСЬОГО ДНЯ

  • Квест «У пошуках музейних скарбів» – допоможи віднайти сховані злим чаклуном експонати. Квест розрахований для дітей 7-10 років.
  • Квест «Культурний код України». Квест розрахований для дітей 12-15 років.
  • Майстер-клас «Лаврська друкарня» від Олени Поліщук та Олександра Рачковського. Ви отримаєте можливість не тільки побачити, як друкували в давнину зі спеціальних друкарських форм на верстаті, але й власноруч зробити відбиток.
  • Майстер-клас «Інтролігаторська майстерня». Про особливості виготовлення окладів та оправ до видань розповість Олег Будзан.
  • Майстер-клас з офорту проводять студенти кафедри графіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
  • Майстер-клас з виготовлення панорамних листівок проводять студенти кафедри графіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

У програмі можливі зміни, стежте за оновленнями 😉

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар