Бачинський Андрій | Письменники


Письменник, автор книжок для підлітків. Народився 19 січня 1968 року в місті Калуш Івано-Франківської області. З дитинства захоплювався пригодницько-фантастичними романами та конструюванням радіоприладів. Закінчив радіо-технічний факультет «Львівської політехніки».

Коли з’явилися власні діти, часто розповідав їм вигадані історії, що згодом перетворилися на повноцінні пригодницькі повісті.

Перша повість «Неймовірні пригоди Остапа й Даринки», прототипами якої стали старші діти письменника Остап і Дарина, у 2010 році отримала премію «Золотий Лелека» і побачила світ у видавництві «Грані-Т». Роком пізніше вийшло продовження – «Канікули Остапа і Даринки».

Молодша донька Оленка надихнула на образ головної героїні пригодницьких книжок «Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів» і «Детективи з Артеку. Таємниця кам’яних могил».

У 2015 році вийшла книга «140 децибелів тиші» («Видавництво Старого Лева»), котра була визнана «Дитячою Книгою року ВВС-2015». За цією повістю знімається фільм.

Пригодницька повість «Ватага Веселих Волоцюг» (2018), увійшла в короткий список премії «Дитяча Книга року ВВС».

«Для мене процес писання – це машина часу, яка дає можливість прожити разом зі своїми героями їхні життя і пригоди, – ділиться з БараБукою письменник. – А оскільки я вважаю підлітковий період найцікавішим періодом життя, то й пишу про нього».

Андрій Бачинський давно мріяв створити цикл пригодницьких повістей, де в легкій і ненав’язливій формі, й і доступно розповідатиме про точні науки, які, на жаль, більшості сучасних підлітків здаються нудними і непотрібними в повсякденному житті. Отак, 2019 року у «Видавництві Старого Лева» виходить повість про фізику «З Ейнштейном у рюкзаку», а 2020-го – книжка про геометрію «Трикутник Зевса». У 2022 році видавництво готує до друку наступну повість циклу – «Примари Чорного лісу», присвячену екологічній тематиці збереження лісів та довкілля.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: