БараБука на «Книжковому Арсеналі 2019»: програма


Цього року БараБука в партнерстві з Дитячою програмою ІХ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» допомагає висвітлити багатство української сучасної дитячої літератури. Спеціальна тема Дитячої програми у 2019 році називається «Ось, власне!»: мовляв, придивіться уважніше, ось є вже власні (неперекладні) книжки для дітей і підлітків, які говорять із ними на важливі й непрості теми, розважають і змушують замислитися. Ми запрошуємо вас на найбільшу автограф-сесію сучасних українських дитячих авторів, відзначення «Суперзірки Дитліту», Третю всеукраїнську конференцію дитячих письменників, книжкові двобої дитячих авторів, піжамну вечірку й презентацію першої шістки книжок Літературної агенції «BaraBooka».

23 травня (четвер)

11:30 – 12:45

Зал Фарби. Дитяча сцена. Фінал акції «Суперзірка Дитліту»

Третя всеукраїнська конференція дитячих письменників

Учасники: фіналісти акції, Тетяна Стус, Олена Павлова.

Організатор: БараБука

Українська література – це галактика яскравих зірок, які створюють дитячі та підліткові книжки. Щороку в цій галактиці з’являються нові імена, а досвідчені майстри не припиняють тішити читачів. БараБука і «Книжковий Арсенал» пропонують дізнатися, як добре ви знайомі з нашими зірками, а також дізнатися, кого читачі вважають Суперзіркою дитліту. Під час заходу можна буде сфотографуватися з улюбленими дитячими авторами (деякі з них є у шкільній програмі!), взяти автографи, розпитати про нові і старі книжки.

Після відзначення суперзірок дитліту запрошуємо творців і творчинь дитячої літератури на Третю всеукраїнську конференцію дитячих письменників – поговорити в неформальній атмосфері про #перемоги, #тенденції і складнощі нашої роботи.

13:00 – 13:45

Кафе Європа. Дискусія «Премії та рейтинги в дитячій літературі: світовий досвід та український концепт. Презентація колекції IBBY Honour List»

Учасники: Ліз Пейдж, Анна Третяк, Алла Гордієнко, Наталя Гажаман, Юлія Мурашова. Модератор: Валентина Вздульська

Організатори: Книжковий Арсенал, за підтримки Посольства Швейцарії в Україні

Чому в Україні так мало фахових премій та рейтингів, присвячених винятково дитячій і підлітковій літературі? Як відбувається оцінювання книжок під час престижних конкурсів? Яким є світовий досвід у цьому питанні? Які шанси в українських книжок на світовій арені – про це можна буде дізнатися на дискусії за участі Ліз Пейдж, виконавчої директорки головного офісу IBBY, кількарічної голови журі премії Андерсена.

Також не проґавте можливість порозглядати колекцію книжок із Почесного списку IBBY.

14:00 – 14:45

Читальний зал. «Секрети доброго сусідства від бобрячої родини з книжки “Боброго ранку!”»

Учасники: Ольга Купріян, Марина Шутурма.

Організатори: БараБука, Ранок

Інтерактивне читання новинки від ЛА «BaraBooka» та видавництва «Ранок» – повісті Ольги Купріян «Боброго ранку!». Повість розповідає про побут, звичаї та пригоди родини Бобренків і їхніх сусідів, ненав’язливо збагачує читача важливими знаннями про червонокнижних і звичайних мешканців Здвижу, а також нагадує, як важливо кожному з нас піклуватися про свій рідний дім.

14:00 – 14:45

Зал Фарби. Дитяча сцена. Письменницький двобій «Нові історії улюблених героїв».

Учасники: Галина Вдовиченко, Марина Павленко

Модераторка: Галина Ткачук

Організатори: БараБука, Книжковий Aрсенал

Запрошуємо підтримати улюблених письменниць під час жартівливого двобою. Марина Павленко й Галина Вдовиченко – одні з найулюбленіших авторок молодших читачів. Цього року обидві письменниці видали продовження історій уже знайомих героїв – Домовичка й 36+6 котів. Приходьте дізнатися, що нового відбудеться з персонажами книжки Марини Павленко «Домовичок і купа проблем» (видавництво «Ранок») та кумедними котами з книжки «36 і 6 котів-компаньйонів» Галини Вдовиченко («ВСЛ»).

16:00 – 16:45

Бізнес-сцена. Дискусія: «Булінг у школі − погляд крізь континенти»

Учасники: Оксана Лущевська (США), Анна Хромова (Ізраїль), Оксана Шевченко

Модератори: Тетяна Стус

Організатори: БараБука, за підтримки Посольства Ізраїлю в Україні

Серйозні підліткові ситуації та проблеми обговорює Оксана Лущевська в повісті «Скелет без шафи». У житті бувають моменти, коли почуваєшся так самотньо… Друзів у Ані фактично немає, через статуру її часто обзивають і ображають однокласники, найкраща подруга Кіра переїхала в інше місто… Єдина відрада дівчинки – це наука. Зокрема, анатомія. Аня мріє стати експерткою з медицини та веде анатомічний блог. А ще має особливого таємного друга. Він завжди підтримає, зрозуміє й розрадить. І можливо, допоможе дівчинці стати впевненішою та популярнішою серед однокласників.

Запрошуємо обговорити проблему булінгу у школі, який описує у своїй новій повісті відома письменниця Оксана Лущевська.

24 травня (п’ятниця)

11:00 – 11:45

Зал Фарби. Дитяча сцена. Гумористично-детективний письменницький двобій

Учасники: Тетяна Стус, Леся Мовчун

Модератори: Галина Ткачук

Організатори: БараБука, Книжковий Арсенал

І знову – двобій улюблених письменниць! Цього разу – Таня Стус, авторка серії про допитливу дівчинку Даринку (серія «Читальня», видавництво «Ранок»), проти Лесі Мовчун, яка порадує шанувальників новинкою «Рожевий записник детектива Стасика» («Фонтан казок»).

Детективні історії, насичені гумором – головна принада цього двобою!

12:00 – 13:30

Зал Фарби. Дитяча сцена. «Акваріумна» дискусія «IBBY в світі та в Україні»

Учасники: Ліз Пейдж (Швейцарія), Алла Гордієнко, Людмила Полікарпова, Тетяна Стус, Емілія Огар, Валентина Вздульська

Модератори: Ксенія Букшина

Організатори: Книжковий Арсенал, за підтримки Посольства Швейцарії в Україні

Захід буде корисним для профільної спільноти – як нагода подискутувати про міжнародні практики промоції читання, запозичити успішні досвіди, а також проговорити важливе в укрдитліті, зокрема діяльність місцевої секції IBBY.

12:00 – 13:45

Читальний зал. Інтерактивна гра для дітей «Поскладай по-складах» за мотивами творчості Тараса Шевченка

Організатори: БараБука, Національний музей Тараса Шевченка

Не забудьте перепочити між презентаціями й погратися в цікаву й пізнавальну гру від співробітників улюбленого Музею!

13:00 – 13:45

Читальний зал. Безкінечна розмова під малювальний тренінг за мотивами книжки Ольги Голубєвої «Безкінечні казки»

Учасники: Ганна Осадко, Галина Ткачук, Марія Артеменко

Організатори: БараБука, УІК

Чи буває так, що ви не погоджуєтесь із закінченням якоїсь цікавезної прочитаної історії? Письменниця Ольга Голубєва усуває цю прикрість. Її «Безкінечні казки» мають початок і кілька закінчень. Виберіть фінал на свій смак. У книжці є дуже швидка казка, цілковито морська казка, а також трохи малинова казка. Якась із них точно стане вашою улюбленою.

Чи буває так, що ви не погоджуєтесь із закінченням якоїсь цікавезної прочитаної історії? Письменниця Ольга Голубєва усуває цю прикрість. Її «Безкінечні казки» мають початок і кілька закінчень. Виберіть фінал на свій смак. У книжці є дуже швидка казка, цілковито морська казка, а також трохи малинова казка. Якась із них точно стане вашою улюбленою.

14:00 – 14:45

Збір у Читальному залі. Співотерапія за мотивами книжки «В океані» Юрія Нікітінського

Учасники: Юрій Нікітінський

Організатор: БараБука

Чи знаєте ви, як виглядає гавайська гітара? А коли-небудь чули звуки укулеле? І хто живе в потаємних глибинах? Про ці та інші океанські секрети розповість, а точніше – проспіває, відомий письменник Юрій Нікітінський. Коли гарна музика об’єднується з чудовою книжкою, починається магія. Нумо співати! Нумо танцювати!

14:00 – 14:45

Бізнес-сцена. Дискусія «Дитяче читання та його промоція: пошуки ефективного формату»

Учасники: Таня Стус, Лариса Лугова, Олена Кислова, Міра Київська, Емілія Огар

Організатори: Українська академія друкарства

Якщо ви читаєте цей текст, вас не слід переконувати в тому, як важливо здійснювати промоцію дитячого читання. Під час цього заходу можна буде обговорити найбільш божевільні ідеї. Якщо ви – фахова спільнота (учителі, бібліотекарі), не пропустіть!

15:00 – 16:45

Зал Фарби. Дитяча сцена. «Експрес-побачення». Наймасовіша в історії автограф-сесія. За участі провідних українських дитячих авторів

Учасники: Римма Зюбіна, Таня Стус, понад півсотні творців сучасної української дитячої літератури

Організатори: Книжковий Арсенал, БараБука

Понад півсотні творців української дитячої книги – на одній сцені, залишатимуть книгодрузякам свої автографи й спілкуватимуться про книжки. Ви побачите, наскільки різноманітною і багатою є українська література для дітей. Ваші діти в жодному разі не можуть пропустити цієї події!

25 травня (субота)

11:00 – 11:45

Зал. Фарби. Дитяча сцена. «Поетичний письменницький двобій». Мар’яна Савка та Катерина Міхаліцина

Учасники: Мар’яна Савка, Катерина Міхаліцина

Модератори: Галина Ткачук

Організатори: БараБука, Книжковий Арсенал

У синьому кутку – Мар’яна Савка з новинкою «Родинна абетка», в червоному – Катерина Міхаліцина зі збіркою «Дмухавка та інші пухнасті вірші» («ВСЛ»). Поетичні двобої зазвичай бувають украй несподіваними – ніколи не знаєш, із чим заримується наступне слово!

11:00 – 12:45

Розумний дім. Фінал конкурсу «Антитвір»

Учасники: Світлана Цуркан, Юлія Козловець, Ольга Купріян, Олена Павлова, Марина Кафтан

Організатори: Освітній відділ Мистецького Арсеналу

Одна з найважливіших шкільних навичок – уміння писати твори. Довгі, короткі, твори-роздуми, твори-описи… Часто від учня очікують, що у творі будуть висловлені «правильні» думки і спостереження – тобто такі, як у підручнику. Але засновники конкурсу «Антитвір» переконані, що «правильних» і «неправильних» думок немає – все залежить від того, як їх викласти.

Цього року школярам пропонували написати «антитвір» на одну із запропонованих тем: «Кайдашева сім’я», «Ромео і Джульєтта» або «Сусіди: міф чи реальність?».

13:00 – 13:45

Зал Фарби. Дитяча сцена. Нагородження переможців конкурсу відгуків школярів «Читай-пиши»

Учасники: Сергій Жадан, Тетяна Стус, Ганна Улюра, Ірина Славінська, Андрій Курков, Анастасія Музиченко, Євген Стасіневич

Організатори: Благодійний фонд Сергія Жадана, БараБука

«Читай-пиши» – це конкурс відгуків школярів Луганської та Донецької області на книги, що написані українською мовою. Заснували конкурс Благодійний фонд Сергія Жадана та проект підтримки дитячого читання «BaraBooka». Конкурс відбувається за фінансової підтримки БФ «Ukraine Charity». Усього на конкурс школярі Луганської та Донецької областей надіслали 273 роботи, шестеро переможців отримають нагоду відвідати фестиваль у Києві.

Читайте також вибрані цитати з творів фіналістів конкурсу.

13:00 – 13:45

Дитячі майстерні. Круглий стіл «Ми і сміття: історії з життя» з авторами й ініціаторами «Книжки про сміття»

Учасники: Галина Ткачук, Катерина Мірошниченко, Оксана Антонів, Сергій Токарєв

Організатори: Видавництво Старого Лева

Серйозна розмова на екологічну тему. Хто кого: ми – сміття чи сміття – нас? Галина Ткачук у співавторстві з підлітками створили науково-популярну «Книжку про сміття», з якої можна і треба підхопити кілька важливих лайфхаків для щоденного в(и)живання.

15:00 – 15:45

Розумний дім. Дискусія навиворіт «Пишемо про підлітків»

Учасники: Журі премії підлітків «Навиворіт», Олена Рижко, Ольга Купріян, Володимир Арєнєв, представники видавництв

Організатори: Літературна премія підлітків «Навиворіт», Майстерня історій

Цього року в Україні з’явилася літературна премія, де переможців визначають підлітки. Утім, українським книжкам журі премії «Навиворіт» нагороди не дали: «В українській підлітковій літературі ми шукали книгу, яка не дискримінує і реалістично говорить про актуальні для нас проблеми. Персонажів, у яких ми зможемо впізнати себе, яким повіримо і чия історія допоможе нам по-новому подивитися на себе і світ. Усі ці критерії надзвичайно важливі, і ми не можемо знехтувати жодним із них. Тому, на наш превеликий жаль, цього року ми не вручили премію у номінації “Найкраща українська підліткова книга”». Чому так і як же все-таки писати так, щоб підліткам було цікаво? – дізнаємося під час дискусії.

16:00 – 16:45

Читальний зал. Піжама-паті для найсміливіших читак! «Долаємо страх “Жахливою книжкою”»

Учасники: Тетяна Стус, Наталія Козар, Володимир Арєнєв, Мія Марченко, Марія Артеменко, Іванка Кравцова, Слава Світова, Лариса Андрієвська, Юрій Нікітінський, Ірена Панаріна

Організатори: БараБука, Ранок, УІК

Якщо вам закортить полоскотати нерви, зверніть увагу на «Жахливу книжку» (видавництво «Ранок» спільно з ЛА «BaraBooka») – збірник моторошних історій. У ньому вісім страшно напружених розповідей про всякі містичні, часом потойбічні та геть несподівані явища, події й істот, зокрема й людських дітей. Якщо ви не з полохливих – приходьте на піжамну вечірку поговорити про свої страхи!

17:00 – 17:45

Читальна зала. Терапевничний читако-тренінг «Реготання у ванні» з нагоди презентації збірки оповідань «Іванна і ванна»

Учасники: Олеся Мамчич, Анна Іваненко

Організатори: Барабука, Ранок, УІК

Книжка Олесі Мамчич «Іванна і ванна» (видавництво «Ранок» спільно з ЛА «BaraBooka») – це збірка веселих, іронічних, часом абсурдних і парадоксальних оповідань, що розповідають про дивовижні та геть незвичайні ситуації. Наприклад, чи могли ви собі уявити, що ванна захоче погратися в піжмурки, що у драконів народиться принцеса, а мишеня уявить себе котом і справді перетвориться на представника родини котячих? Або як вам такі історії: учені винайшли прилад для зменшення всього на світі, відремонтована дорога перетворилася на телепорт, вхідні двері стали винятково вхідними… І це ще не повний перелік дивовижних ситуацій та чудернацьких персонажів, що їх ви знайдете у книжці Олесі Мамчич.

26 травня

11:00 – 11:45

Зал Фарби. Дитяча сцена. Фантастичний письменницький двобій

Учасники: Наталія Матолінець та Володимир Арєнєв

Модератори: Галина Ткачук

Організатори: БараБука, Книжковий Арсенал

Обожнюєте фентезі так само, як і ми? Приходьте підтримати своїх авторів у двобої Наталії Матолінець та Володимира Арєнєва! З одного боку – володарка відзнаки «Дебют у прозі» за версією БараБуки Наталія Матолінець із продовженням історії про темну львівську чаклунку «Варта у Грі. Артефакти Праги» (видавництво «АССА»), з другого – маестро Володимир Арєнєв, автор багатьох фентезійних світів, зокрема світу «Сезону Кіноварі». Автори представлять цьогорічні новинки – не пропустіть!

12:00 – 13:45

Читальний зал. Інтерактивна гра для дітей «Поскладай по-складах» за мотивами творчості Тараса Шевченка

Організатори: БараБука, Національний музей Тараса Шевченка

Втомилися – заходьте гратися з Музеєм Шевченка!

13:00 – 13:45

Читальний зал. Секрети котячого довголіття: читако-тренінг за мотивами повісті «Нечуй Невмирущий»

Учасники: Олександра Орлова, Грася Олійко

Організатори: БараБука, Ранок

Чи любите ви котів? Чи любите ви пригоди? Якщо так, то повість Олександри Орлової «Нечуй Невмирущий» вам обов’язково припаде до душі. Весела та інтригуюча повість занурить вас у літо, пригоди, канікули, а також нагадає про цінність дружби та примирення, любові й жертовності, милосердя і турботи про найближчих.

Повна Дитяча програма «Книжкового Арсеналу 2019» доступна тут.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар