БараБука радить: курс Сергія Іванюка про дитячу літературу

Автор: БараБука


«Культурний проект» виклав у вільний доступ на своєму YouTube-каналі курс про дитячу літературу літературознавця Сергія Іванюка. Іванюк багато років очолював редакцію журналу для підлітків «Однокласник», викладав легендарний курс «Основи літературної творчості» в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та на курсах «Litosvita».

Курс «Великі письменники маленької літератури» створений для слухачів, які цікавляться проблемами дитячого читання та знаходяться у пошуку якісної літератури для своїх нащадків. Автор курсу переконаний, що привчити дітей до книжки можна лише в тому випадку, якщо дорослі у сім`ї  читають, а потім обговорюють прочитане з дітьми. Для цього потрібно розумітися на основних акцентах у дитячій літературі та мати бажання її вивчати разом з дитиною. Власний приклад – найкращий вчитель для молодого покоління.  

П’ять лекцій Сергія Іванюка, також відомого як письменник Сергій Оксеник, присвячено різним періодам у розвитку й становленні світової літератури для дітей, головним закономірностям і небезпекам, що чекали на дитячих письменників на шляху до читача. 

Перша лекція «Родом із фольклору: Шарль Перро, Брати Грімм, Ганс-Крістіан Андерсен, Ектор Мало» доступна тут:

Лекція №2 «Вікторіанські ігри: Діккенс, Стівенсон, Конан Дойл, Марк Твен, Монтгомері, Керрол».

Лекція №3 «Україна без казки: феномен розстріляного відродження».

Лекція №4 «Список Андерсена ХХ століття».

Лекція №5 «Країна сонячних зайчиків».

Нагадаємо: більше про те, як писати книжки для дітей, можна дізнатися з циклу воркшопів «Наука БараБуки», перший із яких – «Основи письма для дітей» – можна передплатити онлайн.

Більше курсів від «Культурного проекту» шукайте на сайті culturalproject.org.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар