«Батьківський контроль» стежить за шкільними підручникам

Автор: БараБука


Три небайдужі мами створили громадське об’єднання «Батьківський контроль» для стереження за вмістом шкільних підручників, за якими навчаються українські діти. Лідерки об’єднання Зоя Звиняцьківська, Іванна Коберник та Оксана Макаренко запрошують батьків долучатися до контролю, оскільки саме тепер, на їхню думку, є реальна можливість щось змінити.

Почавши рік тому з гучного «підручникового» скандалу, на сьогодні «Батьківський контроль» уже зміг досягти певних результатів. За словами Зої Звиняцьківської, нинішнє Міністерство освіти України саме йде з ними на діалог. Нещодавно їм запропонували проаналізувати підручники для 3 класу. Висновки було озвучено під час круглого столу з авторами підручників. На жаль, у журналісток Зої Звиняцьківської та Іванни Коберник, які, властиво, й почали торік розмову про невідповідність шкільних підручників сучасним реаліям, і до нових книжок є купа претензій. «У них є методика, і вони під неї підганяють тексти. Вони можуть редагувати тексти, як хочуть, і навіть не ставити авторів до відома», – зазначила Звиняцьківська в інтерв’ю «Громадському радіо». У свою чергу, Іванна Коберник помітила, що новий підручник із української мови копіює той, за яким навчається її син. Щоправда, цей удвічі грубший, що збільшує навантаження на й без того тендітні дитячі спини. Також у нових підручниках, за словами «контролерок», є міждисциплінарні невідповідності, звичайні помилки й усе той же пріоритет сільського над міським, традиційного над сучасним.

Наразі «Батьківський контроль» потребує допомоги тих, кому так само небайдужа тема шкільної освіти. Планують створити сайт, щоб у кожної мами чи тата в будь-якій точці України був доступ до найактуальнішої інформації про те, як насправді відбувається навчальний процес їхніх дітей. Подробиці на сторінці Зої Звиняцьківської у Facebook.

Джерело: БараБука.

Читайте також: Учителі самі обиратимуть підручники

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар