Без хрестоматій

Автор: БараБука


Від 26 до 30 жовтня в Національному музеї Тараса Шевченка відбувалась Дитяча літературна школа «Нешкільний Шевченко». Авторкою дитячих програм для Центру літературної освіти традиційно є Тетяна Щербаченко, а цього разу до неї долучилася науковий співробітник Національного музею Тараса Шевченка Марія Дуброва.

Діти разом із сучасними письменниками створювали казки, притчі, романтичні історії про різні епізоди життя Тараса Шевченка, – ті миті життя «пророка», про які в школі навряд чи розповідають.

1

Першого дня творчо обмірковували «казковість» дитинства Тараса. «Тарас пішов у поле і думає: “Що може тримати небо?”. Ось він побачив гору. “А може, за нею якась штукенція, що небо тримає?”» Цей епізод полюбляють шкільні підручники, однак учням пофантазувати на його тему там не доводиться: хрестоматійна біографія подає вже готову казочку. На літературній школі юні автори нафантазували досхочу.

2

Читайте також: Ненудний Шевченко

Не обійшлося й без найвідомішого вчителя Шевченка – Карла Брюллова. «Він малював для задоволення інших. Був хорошою людиною, добрим другом».

3

З історій кохання закрутили любовний трикутник: «Шевченко запросив Ганну потанцювати. У неї була блакитна сукня і багато блакитних квіток. Тарас попросив дівчину дати йому одну квіточку на пам’ять. Але Ганна відмовилася. Тоді Шевченко під час танцю тихо зірвав одну. І пішов з балу».

4

Усі твори за підтримки НЦ «Мала академія наук України» вийдуть книжкою. Вона буде презентована в Національному музеї Тараса Шевченка наприкінці листопада.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар