Болонья знову відзначила українські книжки


Міжнародна книжкова виставка в Болоньї оприлюднила список переможців премії BolognaRagazzi за 2018 рік. Цього року на конкурс було подано понад 1000 назв книжок і 116 цифрових видань. Журі зазначає, що це був складний вибір. Книжки-переможці переконали журі через свою «красу, сміливість і справжню інноваційність».

Серед переможців BolognaRagazzi 2018 цього року – дві українські книжки. Науково-популярні видання «Голосно, тихо, пошепки» і «Я так бачу» від Романи Романишин і Андрія Лесіва (обидві вийшли друком у «ВСЛ») перемогли в категорії «Non Fiction». Романишин та Лесів – єдині з українців, які здобули перемогу в одному з найпрестижніших конкурсів у сфері дитячої літератури.

Це диптих про те, як ми сприймаємо звуки і про те, як працює зір. Раніше видання «Голосно, тихо, пошепки» вже встигло здобути відзнаку Міжнародного бієнале ілюстрації в Братиславі «ВІВ 2017». Права на книжку «Голосно, тихо, пошепки» вже придбали в дев’яти країнах світу. Також книжка отримала спецвідзнаку за оригінальний підхід до творення науково-пізнавальної літератури в рамках «Топу БараБуки 2017».

Читайте також: Українські дитячі книжки, які купують у світі

Книжки творчої студії «Аґрафка» не вперше потрапляють до списку премійованих, але цього року вперше – серед переможців у категорії науково-популярних книжок. Раніше, як відомо, книжки-картинки «Зірки і макові зернята» і «Війна, що змінила Рондо» отримували спеціальні відзнаки від журі конкурсу в категоріях «Opera Prima» і «Нові горизонти».

За словами Романи Романишин та Андрія Лесіва, перемога в певній категорії означає, що нагороджений проект запроваджує тенденції. Це велике визнання. «А ще ця нагорода є надпотужним мотиватором для продовження роботи над авторськими проектами. Проте цей успіх не був би можливим без чудової командної роботи на кожному з етапів створення цих двох книг, за що ми не втомлюємося дякувати “Видавництву Старого Лева”», – зазначають автори.

У видавництві наголошують, що Романишина й Лесів – також чи не єдині з усього світу, хто за п’ять років підкорив цю вершину тричі. «І це означає, що саме вони зараз – один із найпотужніших голосів серед дитячих авторів-ілюстраторів-дизайнерів. І що саме вони задають тон і тренд для всього світового книжкового ринку дитячої ілюстрованої літератури», – переконані у «ВСЛ».

Офіційне нагородження переможців премії відбудеться під час книжкової виставки в Болоньї 26–29 березня.

Повний список переможців дивіться на сторінці книжкової виставки в Болоньї.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар