4+

Босий танець у босоніжках

Мар’яна Барабаш

Мар’яна САВКА. Босоніжки для стоніжки / Іл. Юлії Пилипчатіної – Львів: ВСЛ, 2015. – 40 с.
Уподобань: 8

Ця книжка буде рости разом із вашою дитиною. Легкі для запам’ятовування вірші складаються, наче пазли, у захопливу казкову історію про Стоніжку, яка захотіла стати комашиною Супермоделлю, а тому просить маленького читача допомогти їй вибрати у «Крамничці для комах» наймодніші босоніжки на всі її сто пар ніг.

Звісно, така пропозиція припаде до душі насамперед дівчаткам, у яких, як «У нашої Насті», багато претензій на те, щоб бути «такою гарненькою, немов на картинці». Однак і хлоп’ят Стоніжкова історія не залишить байдужими. Бо для завзятих юних художників Стоніжка заховала чорного фломастера від «Чорного пана»:
А чому він чорний пан –
Чорні чоботи й жупан?
Бо малює справжній майстер!
В нього чорний є фломастер.

Адже Стоніжка не вміє заперечувати навіть тим упертюхам, які навмисне псують малюнки невідповідними кольорами! Вона вірить, що їм усе-таки набридне чорний колір і тоді вони по-справжньому заприятелюють із «Равликами» з гарної дитячої забавлянки-до-сніданку. А «Котище» – ціла забавлянка-хованка (із завданням «Знайди кота!» на малюнку), ще й лічилка.

Аж ось Стоніжку, яка щойно гостювала в котика на даху, занесло в нірку до мишки, яка «призбирала усякого добра», «та все було їй мало», хоч «замала нора». Отак через погану звичку добра мишка, яка понад усе полюбляла тепло, гарячий чай і спокій, втрапила в справжнісіньку халепу… Вірш «Хутро для мишки» застерігає від непродуманих учинків:
А наша казка, діти,
Скінчилася уже.
Аби спокійно жити,
Не зиркай на чуже.

Розмальовуючи мишок, малюк заспокоюється й забуває про прикрість чи примху. Окрім того, за цією казкою можна вчити дитину рахувати до десяти (з прихованим завданням: знайди на попередній сторінці десяту мишку, яка накрилася ґудзиком!).

А наша казка, діти,
Скінчилася уже.
Аби спокійно жити,
Не зиркай на чуже.

Старші діти можуть уже рахувати рибок навколо віршика про «Акулу». Хоча насправді Акула пропонує малечі іншу гру – «морські курси» з вивчення видів музичних інструментів і типів танцю. Потім дітлахи їх згадають і зможуть відтворити у «Босих танцях»…

«Дві тітоньки» в кавунячому оформленні не залишать байдужими навіть найменшеньких, які найбільшу ягоду світу впізнають відразу. Щодо яскравості вражень позмагатися з цим «кавунячим» віршем (якого заохочуємо читати скоромовкою!) може хіба «Корова кольорова» (з цим віршем можна експериментувати і як зі скоромовкою, і як із колисанкою), яка на завершення казки від Стоніжки побажає вашій дитині соковите «На добраніч!». Але доки малюк не заснув, ви маєте з ним повернутися до крамниці, де він отримає відповідь на запитання: «А що сталось далі з капелюхом?». Потім разом із «лісовими музикантами» він буде веселитися під «Босі танці» й розмальовувати весняне дерево з раю, як сам собі знає… Мабуть, після всіх цих веселощів вам доведеться свою дитину, яка за час читання зі Стоніжкою вже дуже й дуже підросте, нарешті познайомити з лисом «Маленького принца», адже без Екзюпері годі зрозуміти, чому «щасливі діти – я і лис» і чому
І лис не був би лисом,
Якби не довіряв слідам.
А навесні, коли зелене
Й таке все гарне, аж до сліз,
В міське помешкання до мене
Постукав мій знайомий лис.

Загалом за книжкою Мар’яни Савки дошкільнятко навчається одночасно різних дій: малювати, рахувати, знаходити предмети (бо видання можна використовувати і як зошит для розвитку дитини), знайомиться зі світом найнесподіваніших барв, а саме – розпізнає кольори за таліями-клубочками Стоніжки (щоправда, деякі кольори цих клубочків іноді важко назвати навіть дорослим…), а також вивчає різноманітних «маленьких тваринок» – комашок, равликів, мишок, рибок і, звісно, найзагадковіших істот – гномиків. І якби ця книжка була у форматі картонки, то, ясна річ, мама б не хвилювалася, що Стоніжка раптом розпадеться на всі «сто ніжок», «не доживши» до молодшої школи… Бо для старших дітей у ній теж є багато цікавого: за віршами діти можуть складати власні казкові історії (про лісових непосидьок-«танцюристів» чи «задуманого» лиса) або розвивати фантазію разом із Чарівним деревом (наприклад, розписати його як Дерево Родоводу). Отже, Стоніжка в босоніжках чекає на вас, малята, щоб навчити, як правильно танцювати босий танець…

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар