Брати Капранови бажають веселих свят!


Після успіху «Мальованої історії Незалежності України» письменники й видавці брати Капранови разом із видавництвом у «Зелений пес» підготували новий дитячо-сімейний проект – книжку «Веселих свят!». На сторінках видання можна знайти практичну інформацію про традиційні українські свята. Книжка вийде друком до львівського Форуму видавців

«Що й казати – сьогодні відзначення будь-якого свята здебільшого обмежується застіллям та телевізором. Але наші предки залишили нам традицію значно цікавішого святкування – зі спеціальними піснями, іграми, стравами, віншуваннями й побажаннями. Вони вміли весело й цікаво святкувати, то й нам повчитися не гріх», – переконані брати Капранови.

У збірці коротко, зрозуміло, ілюстративно та практично подано пісні з нотами, ігри з правилами та лічилками, страви з рецептами, рукомесло зі схемами, а також довідки про виникнення свят і їх еволюцію з дохристиянських часів аж дотепер. Окрім народних свят, до книжки також увійшла інформація про офіційні та міжнародні: День Незалежності, Новий Рік, День Книжки, День Знань, День Криму тощо.

«Звісно, на ста сторінках неможливо описати безкінечний світ українських традицій. Бо насправді в кожному селі, ба навіть родині, святкують по-своєму, –зазначають брати Капранови. – Тому ми сподіваємося, що видання послужить путівником українськими святами, за допомогою якого дорослі разом із дітьми віднайдуть для себе багато цікавих та мудрих святкових розваг – окрім традиційного застілля, а головне – розпитають бабусь, як святкували вони, і продовжать місцеві традиції».

Над книжкою працював колектив художників (серед них – Олександр Костенко, Люсьєна Левко, Назар Горохівський та інші), етнографів, фолкльористів, музикантів, дизайнерів.

Джерело: БараБука.

Читайте також: Конкурс текстів до збірника «Хрестини+іменини»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар