Булгакова Ганна | Письменники


Письменниця, літературна редакторка, від 2023 року – головна редакторка департаменту дитячої літератури видавництва «Ранок». За освітою – магістерка української філології.

Як авторка книжок для дітей спеціалізується на створенні пізнавальних видань та книжок для дозвілля. Часто звертається до соціальних тем. Книжка-активіті «Зберегти ліс» була одним із найперших екофрендлі-виданням для дітей в Україні. У співавторстві зі студентами Української академії лідерства створила книжку «Про права та обов’язки. Твій довідник з громадянства». Видана у 2023 році серія для дошкільнят «Екоісторії» знову звертається до популяризації екосвідомого життя.

У 2021 році вийшло пізнавальне видання «Чарівна книжка про какашки» з ілюстраціями Юлії Гречух, що була відзначена в номінації «Пізнавальна книга для дошкільнят» від «Топу БараБуки 2021».

«Історія, як я вирішила писати для дітей, доволі прозаїчна, але про правильних людей поруч. Я влаштувалася у видавництво “Ранок” як помічниця провідної редакторки, а паралельно виконувала роботу літературної редакторки й авторки рекламних статей. Але моя провідна редакторка Інна Конопленко розгледіла в мені хист до письменництва і запропонувала створити перший проєкт, – розповіла БараБуці письменниця. – Це була серія простеньких книжок-активіті для дошкільнят “Трафарети для творчості”. З першої спроби мене дуже занесло, і я написала цілу купу тексту, продумала якийсь шалений сюжет із героями, які подорожують світом… Але мені сказали, що це не на той вік, не для тієї концепції і взагалі не те, що просили, хоча ідея класна. Зрештою я трохи збавила оберти й таки уклала проєкт у рамках того ТЗ, яке мені надали. Це був 2016 рік. Відтоді я створила ще багато дитячих книжок для дозвілля. У них мало власне текстової складової, але завжди цікаво продумувати концепцію, вигадувати завдання, промальовувати макет для дизайнера тощо».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: