Чи повернеться «Гранослов»?


Міжнародний літературний конкурс молодих авторів «Гранослов» повертається після семирічної «сплячки». Про це в інтерв’ю виданню «Жінка-українка» розповіла координаторка проекту, поетка Леся Мудрак.

«Коли я прийшла в Спілку письменників на функціонерську роботу, найперше я мала на меті відродження цього конкурсу. Мені дуже прикро, що 7 років тому “Гранослов” канув у Лету. Останній відбувся у 2008 році, але книги переможців так і лишилися невидані за браком міністерських коштів. Надалі Міністерство молоді й спорту відмовилося навідріз фінансувати подібні проекти, – розповіла Леся Мудрак. – І все “впало на плечі” “Смолоскипу”, “Коронації слова”… Може, я й помиляюсь, але вони єдині, які спроможні ще видавати сучасних авторів коштом неавторським…. Подібний проект відроджувати необхідно, бо сучасна література, незважаючи на складні воєнні й економічні часи, переживає стан творчого вибуху. Можу про це сказати переконавшись, на прикладі обласних центрів, де проводжу семінари молодих авторів до 35-ти років, і тішуся, що молода література – розкішна, абсолютно європейська… не можна стверджувати, що повністю позбавлена шкільного тематичного віршування, чи штампів, але це нова хвиля літераторів. Такий собі метамодерн».

За словами координаторки конкурсу, ні НСПУ, ні Міністерство молоді й спорту не фінансуватиме оновлений «Гранослов». Натомість співзасновником конкурсу, який за роки існування відкрив десятки талантів, став директор видавництва «Самміт-книга» Іван Степурін.

БараБука за матеріалами ukrainka.org.ua.

Читайте також:

про Міжнародний літературний конкурс молодих авторів «Гранослов»

про інші можливості для молодих авторів і художників у рубриці ЗМАГАННЯ в розділі ДОВІДНИК.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар