Читачі з усього світу обрали найкращі книжки 2013 року


Майже два мільйони користувачів Усесвітньої читацької соцмережі «Goodreads» проголосували за найкращі книжки 2013 року. Чотири номінації премії «Вибір Goodreads» (Goodreads Choice Awards), що стосуються книжок для дітей і підлітків, особливо цікаві БараБуці, тож про них ми й розкажемо українським читачам.

У номінації «Найкращий художній твір для підлітків» (Best Young Adult Fiction) переміг роман «Елеанор і Парк» (Eleanor & Park) Рейнбоу Роувел (Rainbow Rowell). Ця книжка – про перше кохання, історія двох невдах, старшокласників Елеанор і Парка. Дія відбувається у 1986 році, тож батьки нинішніх читачів, адресатів роману, найпевніше, знайшли у ній щось своє. На сайті рейтинг «Елеанор і Парка» становить 4,22 з 5, читачі залишили понад 7,5 тисяч відгуків. За книжку проголосувало майже 22 тисячі користувачів «Goodreads».

11У номінації «Найкраще фентезі і науково-популярна література для підлітків» (Best Young Adult Fantasy & Science Fiction) перемогла книжка «Вірна» (Allegiant) популярної авторки Вероніки Рот (Veronica Roth). Попри те, що за «Вірну» проголосувало понад 36 тисяч користувачів «Goodreads», відгуки (всього їх понад 16 тисяч) читачів доволі неоднозначні. Та й рейтинг, порівняно з іншими книжками-переможцями, не надто високий – усього 3,69 із 5. А раніше, як розповідали БараБуці, беззаперечними лідерами в цій номінації були книжки Сюзанни Коллінз із циклу «Голодні ігри».

У категорії «Найкращі книжки для дітей віком до 12 років» (Best Middle Grade & Children’s) з величезним відривом переміг «Будинок Аїда» (The House of Hades) Ріка Ріордана (Rick Riordan) – за книжку проголосували майже 43 тисячі користувачів. Рейтинг «Будинку Аїда» на «Goodreads» дуже високий (4,58 із 5), читачі залишили понад 4 тисячі захоплених відгуків. Це четверта книжка із серії «Герої Олімпу» (The Heroes of Olympus) популярного американського письменника Ріка Ріодана. У ній ідеться про пригоди семи підлітків, нащадків давньогрецьких богів. Раніше в цій номінації декілька років поспіль нагороджували автора дитячого бестселера Джеф Кіні (Jeff Kinney) із його «Щоденниками слабака» (Diary of a Wimpy Kid).

22Ну, а «Найкращою книжкою-картинкою» (Best Picture Books) було визнано книжку «День, коли кольорові олівці звільнилися» (The Day the Crayons Quit). Так, ви все правильно зрозуміли: у ній ідеться про те, як кольоровим олівцям набридло виконувати свою щоденну тяжку роботу й вони всі разом пішли геть, залишивши головного героя Дункана з носом, чи то пак лаконічним листом у коробці з-під олівців: «Ми звільнилися!». Це – дебютний твір письменника Дрю Дейволта (Drew Daywalt), ілюстрував книжку художник Олівер Джеферс (Oliver Jeffers). За «День, коли кольорові олівці звільнилися» проголосувало трохи більш ніж 9 тисяч користувачів. Рейтинг на «Goodreads» – високий (4,51), на сайті 578 читацьких відгуків. Рецензенти сайту вказують на надзвичайну дотепність книжки.

Нагадаємо, що премія сайту «Goodreads» – одна з небагатьох у світі, де найкращі книжки обирають самі читачі, користувачі мережі. Із повним списком переможців 2013 року ви можете ознайомитися на сайті.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар