Читацькі лайфхаки

Автор: Написатор


Літо – час неспішного читання, коли можна годинами насолоджуватися улюбленими книжками. Але що робити в інші пори, коли читання для душі (під час якого до рук потрапляє щось неповчальне, мало того – «абсолютно некорисне» і навіть «відверто шкідливе» 🙂 ) треба поєднувати із навчанням і опануванням програмної літератури? Не хвилюйтесь, в учасниць літгуртка «Написатор» є для вас кілька лайфхаків. Оля Зеленська дає чотири поради щодо того, як можна щодня встигати читати більше, натомість Віталія Сидоренко ділиться своїми міркуваннями, в яких умовах краще читати твори різних жанрів.

Як встигати читати багато книжок

По-перше, зараз підлітки справді більше проводять часу в інтернеті, а не читаючи книжки. Я сама теж колись така була :).

Отже, спробуйте замість інтернету почати читати якусь повість чи роман. Ось побачите, це дуже захоплююче.

По-друге, підлітки багато пересуваються по місцевості. Наприклад, у метро. Там також можна почитати. До речі, шум метро, виявляється, зовсім не заважає читанню.

По-третє, можете із подругою започаткувати якийсь марафон на кшталт «Марафон читання». Припустимо, треба прочитати за п’ять днів 200 сторінок якоїсь книжки. Це доволі цікаво.

Ще є ідея зробити розпорядок читання на день. Наприклад, виділіть собі ввечері тридцять хвилинок на читання.

Оля Зеленська

У яких умовах добре читати

Чи задумувались ви, чому деякі книжки читаєте довго, а деякі ні? А може, вже час задуматися про це? Я спробую вам допомогти. Тож почнімо!

У світі є багато людей, і у кожного є свої інтереси, та іноді люди діляться своїми думками та емоціями. У процесі читання книжок багато людей замислювалося: чому ті самі книжки мій друг чи подруга читають швидше, ніж я? На це є свої причини, оскільки свою атмосферу і музику має кожна книга, це залежно, зокрема, від її жанру.

Наприклад, фантастика. У ній головне – це розуміння того, що відбувається. Як би це дивно не звучало, та під цей жанр підійде класична музика. Через її вплив можна розуміти історію.

Класичні твори. Доведеться на хвильку відійти від теми. Що для вас саме є «класичне» як поняття? Для мене це щось, що ми вже довго знаємо. Але для когось це – нудне і непотрібне. Ну добре, повертаємося. Так-от для читання класичних творів потрібна світла чи сіра будівля та багато світла, бо світло – це протилежність темряві. Так само, як і книжки, а особливо – класика.

Філософські твори. Можливо, ви вже читали філософські твори, які читала я. Там є багато чого незрозумілого, на мій погляд. Вважаю, що потрібно читати їх на природі, бо природа надає легкості.

Дитяча література. Діти люблять тепло, тому я вважаю, що потрібно під час читання дитячої літератури відчувати щось тепле. У цьому може допомогти, наприклад, якийсь гарячий напій.

Детективи створені, як щось поступове із роз’ясненням сюжету. Тому, можливо, краще читати їх біля чогось, що повторюється. Наприклад, біля сходів.

Романи. Роман має багато героїв, і кожен із них має свій характер. У багатьох із нас велика кількість героїв асоціюється із багряним кольором. Тому романи потрібно читати в оточенні чогось червоного. Це можуть бути меблі, штори або просто кружка.

Віталія Сидоренко

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар