Читання допомагає зберегти пам’ять


Вчені чиказького Університету Раш (Rush University Medical Center) з’ясували, що деякі види розумової діяльності, зокрема читання й письмо, впливають на збереження пам’яті у похилому віці. Про це пише «Читомо» з покликанням на видання rush.edu.

Учасниками дослідження стали 294 літніх людей, які проходили тести для вимірювання пам’яті й мислення приблизно протягом шести років. Вони також брали участь у тестуванні стосовно того, до яких видів розумової діяльності (читання, письма) вони вдавалися у дитинстві, юності, у зрілому віці й у нинішній для них період життя. Після того, як учасники покинули цей світ (у середньому у віці 89 років), їхній мозок розглянули на наявність фізичних ознак деменції (порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку).

Учені відзначили, що люди, які вдавалися до розумової діяльності на всіх етапах свого життя, мали повільніші темпи зниження пам’яті, порівняно з тими, хто цього не робив. Різниця в темпах зниження пам’яті склала майже 15 %. Дослідники помітили, що те, наскільки часто учасники читали й писали, теж має значення. Отак, на 32 % були повільнішими темпи зниження пам’яті в тих, хто частіше вдавався до розумової діяльності в похилому віці, порівняно з тими учасниками, частота такої діяльності яких була середньою. Водночас, порівняно з останніми, у тих, хто нечасто до читання-письма вдавався, темпи зниження пам’яті були на 48 % швидшими.

«Ви самі, ваші діти, батьки, дідусі й бабусі матимуть гостру пам’ять, якщо щодня читатимуть і писатимуть», – зазначив автор дослідження, нейропсихолог Роберт Вілсон (Robert S. Wilson).

Джерело: chytomo.com.

Читайте також: Любов до читання й математики залежить від генів?

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар