Читання на вихідні: дууууже страшна українська книжка!


БараБука і сайт «Діти в місті» радять на вихідних передусім НЕ БОЯТИСЯ! А вже потім – для профілактики й щеплення від страху перед тими, кого не можна називати при домі (усілякою нечистю), – усістися за вивчення нашої, української, рідненької «Нечистої сили» Василя Короліва-Старого. Саме так, рідненької, бо прочитавши цю книжку, ви цю силу, несправедливо названу нечистою, щиро полюбите!

«Нечиста сила» – книжка, яка прожила вже чимало років і, напевне, проживе ще більше. Осучаснивши фольклорні сюжети, автор справді зумів зберегти відчуття «традиції» та – найголовніше! – укотре поговорити про вічні істини, які не старішають з роками й залишаються не менш важливими і для дорослого, і для малого читача. Нині для кількох поколінь українських дітей це – улюблена класика.

Побудована книжка у вигляді низки новел, які записав невідомий письменник та журналіст, приятель оповідача. Цей письменник випадково потрапив на Лису гору під Києвом, де в ніч на Івана Купала Невидима Сила з усіх куточків світу зібралася на «міжнародний конгрес».

Головне завдання збірки – «обілити» Нечисту Силу, яку зазвичай вважають ворожою людині. Серед історій знайдуться такі, що викличуть страх чи смуток. Але в них причиною бід стають не потойбічні створіння, а самі люди.

Більше читайте в рецензії Володимира Пузія.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар