Читання на вихідні: класика «навиворіт»


Якщо вам п’ятнадцять, і ви вважаєте шкільну літературну класику, ем, м’яко кажучи, нудною, вам сюди. Бо так чи інакше читати хоч щось до уроків із укрліт доведеться, тож треба, як то кажуть, отримувати задоволення 😉 БараБука і сайт «Діти в місті» радять почитати на вихідних «Шидеври вкраїнської літератури. Хрестоматія доктора Падлючча» від Михайла Бриниха. Тільки стоп, одне застереження: читати тільки тим, у кого розвинене почуття гумору 😉

Багато хто з вас завважив «помилку» в назві. Цікаво, скільки разів авторові вказували на те, що слово «шедеври» пишеться через «е»? Мова, якою пише славнозвісний доктор Падлюччо, це не зовсім суржик, це щось таке окремішнє, щось між українсько-російською мішанкою та подекуди молодіжним сленгом.

«Хрестоматія доктора Падлючча» охоплює тринадцять авторів – тринадцять творів, «шидеврів» української літератури, яку вивчають у школі. В кожному розділі є роздуми Падлючча про життя і творчість автора, є переказ сюжету одного твору (на вибір доктора) з дотепними й нерідко саркастичними коментарями, є короткі характеристики головних героїв, а також дуже помічні для учнів середніх шкіл, гімназій і студентів гуманітарних факультетів розділи «Жанрово-стилістичні особливості тексту» і «Шо хотів сказати автор». І ще виписано «ярчайші цитати», які також можуть стати в пригоді читачам.

Більше читайте в рецензії.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар