Читання на вихідні: книжкові Миколайчики


Напередодні улюбленого дитячого свята БараБука і сайт «Діти в місті» радять добірку книжкових миколайчиків, які варті того, щоб опинитися під подушками малих читачів. Це історії про святого, його добрі діла й те, як кожний може стати його помічником і зробити добру справу.

Одну з таких розказала Валентина Вздульська у книжці-картинці «Подорож листа. Історія до свята Миколая». Лист маленької Марти до Миколая мандрує світом, але це не означає, що святий не почув висловленого в нім заповітного бажання. Позитив цієї невеликої за обсягом, але насиченої емоціями оповіді в тому, що акцент авторка робить на нематеріальному проханні дитини. Це важливо в сучасному світі, де свята, зокрема релігійні, дуже комерціалізовані. А крім того, письменниця не наголошує на релігійному аспекті свята, що робить Миколая доступним для сприйняття кожного малюка, навіть із родини не вірян.

lyst1

Легкі акварельні малюнки Даші Ракової не просто ілюструють історію – художниця творчо її осмислює: так у конвертів з’являються крила, листа Миколаєві дівчинка пише разом із кицею, а поштарю допомагає розносити кореспонденцію милий песик. Такі промовисті деталі розширюють, «декорують» простір тексту, викладеного короткими, стилістично простими реченнями».

У добірку книжкових миколайчиків увійшли книжки-картинки для малечі 2-5 років і видання для самостійного читання для молодших школярів. Серед відібраних миколайчиків є казки, оповідання, легенди, звичаї, театралізовані вистави, поезії та авторські й народні пісні.

Обрати найкращу книжку під подушку допоможе огляд «Книжкові миколайчики».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар