Читання на вихідні: «правильні» богатирі


На вихідних БараБука і сайт «Діти в місті» радять почитати «Сторожову заставу» Володимира Рутківського. Це одна з перших книжок автора про козацькі часи і тодішніх богатирів. Пізніше вийшла історична трилогія про джур, а нещодавно автор презентував її завершальну частину «Джури і Кудлатик».

«Сторожова застава» з перших сторінок чимсь підкупає. У героїв Рутківського віриш одразу й беззастережно. Звичайний школяр, Вітько Бубненко з села Воронівка вирішує більше довідатися про історію рідного краю. Він та його друзі звертають увагу на таємничу печеру в Чортовому Яру – й унаслідок загадкового випадку Вітько опиняється в 1097 році. Він знайомиться з Іллею Муровцем, Олешком (якого ще не кличуть Поповичем), Добринею, навіть із Володимиром Мономахом. І невдовзі стає свідком та учасником небепечних, кривавих подій…

Звісно, про богатирів написано чимало книжок, але Рутківський зміг зробити їх оригінальними й упізнаваними. Художник Максим Паленко зробив понад сорок чудових ілюстрацій. Часто малюнки відтворюють події повісті не буквально, та це лише додає їм привабливості.

Більше читайте в рецензії Володимира Пузія.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар