Читання на вихідні: різдвяна крамничка


БараБука і сайт «Діти в місті» радять читати на Різдво тематичні святочні книжки. Однією з таких є «Крамничка тітоньки Мальви» Сашка ДерманськогоВСЛ») з розкішними ілюстраціями Ростислава Попського.

Щороку на Різдво в місті з’являється чарівний фургончик загадкової тітоньки, приносячи мешканцям святковий настрій та радість. Проте цьогоріч події загрожує інша, сумна: пані Мряка за допомогою пана Крука планує знищити всі «джерела» втіхи містян. Дідусь головного героя, Тишка, – казкар, записує свої казки у товсту старовинну книгу, а потім розказує їх на площі їхнього міста для дорослих і дітей. Раптово дідусь занедужує, тож усі гроші, тяжко заощаджені хлопчиком на смаколики, йдуть на ліки, а не на очікувані впродовж року солодощі. Та й усе місто сповнюється дивними невеселими подіями.

Тітонька Мальва пропонує Тишкові підробіток. І це стає вирішальним для порятунку мешканців міста. Під час виконання одного з тітчиних доручень хлопчик підслуховує змову Мряки та Крука. Тепер події починають бурхливо розвиватися. Кульмінація – нетривалий і дещо комічний двобій добра зі злом.

Окрім захопливого сюжету, автор не забув і про ряд важливих речей, які завжди доречно пояснювати дітям. Тонко й ненав’язливо він торкається складних життєвих питань. Наприклад, як «працюють» щедрість та жертовність. Не боїться автор зачепити й проблему смерті: батьки Тишка працюють янголами на небі. Ну й звісно, дещо особливе дізнаємося про Різдво, без якого не відбулися б усі пригоди. «Різдво!.. Ви чуєте? Лишень від звуків цього чарівного слова у небі починають співати невидимі дзвіночки, і здається, що от-от станеться дещо казкове».

Більше читайте в розділі ПРО КНИГИ.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар