Читання влітку: лайфхаки, секрети, підводні камені


Карантин чи не карантин, але літо скасувати не вдасться. Воно наближається до нас зі скаженою силою і, звісно ж, неодмінно має містити у собі хоч трошки читання. Або багато читання. Або дуже-дуже багато читання. Як, що, де і чому варто читати влітку – розповідає команда «Книгодрузяки» літгуртка «Написатор».

Читайте також: БараБука радить: список читання на канікулах

Ганна Губарець:

Які книжки варто читати улітку

На канікулах треба читати товсті книжки про магію (бажано з продовженням!). Було б добре, якщо та книга, яку ви зібрались читати, вже з місяць зирить на вас дивним поглядом. У такому випадку краще почати її читати, коли не хочеш робити завдання з математики (перед цим не забудь вимкнули комп’ютер з розетки). Так легше буде поринути у світ, про який розповідається у книзі. Та якщо ви знайшли якусь цікаву книжку зі шкільної програми (ого, невже в шкільній програмі бувають цікаві історії, крім фрагмента з «Вечірніх крамниць вулиці Волоської» у хрестоматії?!), то рекомендую сісти на кухні, балконі або в альтанці і запастися пачкою чіпсів або цукерок. А якщо це просто книга з бібліотеки – починайте читати її, щойно за рогом зникнуть двері бібліотеки (бібліотекарі ще подумають, що ти божевільний колекціонер…). Приємного літнього читання!

Іван Фидасюк: 

Де читати влітку?

1. На свіжому повітрі. 

2. Там, де тобі зручно. 

3. Вдома.

4. Будь-де.

Коли читати влітку?

1. Зранку. 

2. Після обіду.

3. Вночі.

4. Будь-коли.

Софія Капшук:

Що робити зі списком літератури на літо? 

Точно не відкласти. Читати усе. Кожну оповідь. Але застерігаю! На літо категорично забороняється читати будь-які книжки, в назвах яких згадується скажений сніговик або бігуді з сиром!

Де, коли і як краще читати влітку? 

Звісно, не на дереві о 23:54. І точно не задом наперед. Найкраще також читати подалі від стихійних лих та розлючених ведмедів. А так, з місцем усе гаразд! Читати влітку бажано більше десь біля липня, а на початку червня і в кінці серпня проходьте більше вікторин. І не забувайте, що читати слід вдумливо і голосно, щоб заглушити гучну музику із сусіднього двору!

Не знаєте, як вести літній читацький щоденник? 

Не хвилюйтеся. Треба просто писати назву книжки (яку прочитав), автора та короткий зміст. А ще дату, коли її прочитав. А ще скористатися чорною ручкою! І не забувайте, де саме варто це писати. А саме: 1. На комоді; 2. У старому підвалі; 3. В книжці «Вечірні крамниці вулиці Волоської»; 4. На олівцях; і 5. Біля скаженого пса, що любить ріпку.

А що все-таки варто читати на канікулах? 

Та все, що спаде на думку. Крім вище згаданих сніговика та бігудів з сиром. А якщо запишетесь у бібліотеку, остерігайтеся вогнедишних книжок та книжок з іклами та лапами.

Збираєтеся у подорож? 

Куди? Це тісно пов’язане з вибором книжки! На море беріть Емілі Віндснеп. У гори беріть книги про гори. А у ліс – величезну книжку про темряви лісів та печер. Або… в кожному місці вам підійде книженція про Гаррі Поттера. 

І останнє питання, яке увесь час не дає спокою, коли ти біля води! Як не впустити туди книжку? Є кілька варіантів. По-перше, не беріть туди книжку. По-друге, зробіть для неї штатив. А по-третє, у вас має бути спеціальний матрац для книжок із закладкою! 

Сподіваюся, цих літніх новин вам вистачить. Гарного читання і книжкування! 

Іван Нежута:

На канікулах чи на карантині краще читати фентезі та детективи. Наприклад, серію «Звіродухи» (їх 7 частин), «Розумник. Загадковий злочин, особливий детектив» Кіма Слейтера. А не варто читати смішні, дитячі та наукові, бо такі книжки читати нудно й не цікаво. Краще читати щось бомбезне для підлітків. 

А взагалі краще читати не книжки, а різні історії в додатку «Взахлёб» (англійський варіант назви – «Catch» – примітка БараБуки). Там тебе чекає багато жанрів, цікавих історій, крутезна атмосфера, озвучка історій. Мені найбільше подобається сидіти на жанрі жахів. Наприклад, «Пекельне спецзавдання», «Будинок дядька Грегора», «Лігво», «Таємниця монстра з темряви» та інші. 

Але якщо у тебе немає цього додатку, то почитай «Тринадцять історій у темряві» Галини Ткачук. Тільки коли будеш читати цю книжку, зачини двері, ввімкни світло, щоб Серединожер тебе не зжер! Бу!

Надія Марченко:

Читати краще у спокійному тихому місці, де мало людей. 

Наприклад, на низькому дереві, на широкому підвіконні, на сходах тощо.

У літню мандрівку з собою краше брати спокійні книги, щоб потім заснути, чи цікаві історії, щоб прокинутися.

Ксенія Воробей

Що робити влітку із книжками зі шкільної програми 

Треба зробити невеличкий записник. Написати у ньому так: 

1. Книжки, які я повинен(-на ) прочитати влітку зі шкільної програми. 

2. Книжки, які я не хочу читати влітку зі шкільної програми.

3. Книжки, які я хочу прочитати влітку (не шкільна програма). 

А коли щось прочитаєш (шкільна чи не шкільна програма), то запиши про це в той записничок. Якщо хочеш, можеш записати книжки, які залишилося прочитати. Або можеш усе запам’ятати. Це потрібно, щоб ти знав, які книжки ти будеш читати, а які ні. Це не обов’язково, це просто для людей, які люблять усе робити наперед й по плану☺. Ти можеш просто сказати собі «Оце хочу, це не хочу». І все! 

Лайфхак: якщо не хочеш читати книжки шкільної програми – не читай! Тебе ніхто не змушує. А коли тебе спитають, що ти прочитав цього літа, які книжки, відповідай, що прочитав звичайні книжки. Дехто може подумати, що ти говориш про шкільну программу. 

Ще є мінуси. Замість того, щоб читати книжки, які тобі цікаві, ти маєш читати книги, які тобі задали ☹. НЕ ТУРБУЙСЯ ПРО ШКІЛЬНУ ПРОГРАМУ! Не обов’язково читати їх. Вчителі це задають, бо думають, що ти зовсім не читаєш. Вони хочуть розвивати у тобі інтереси. Вчителі як твої другі батьки. Тому не треба цілими тижнями давитися книжками, котрі тобі не подобаються. А якщо подобаються, читай на здоров’я! 

Ти маєш читати книжки, які тобі подобаються☺. 

Як не впустити книжки у басейн, озеро, море

Я б відповіла так: коли з книгою в руках будеш підходити до водойм, підкладай під книгу маленький надувний матрацик. Такого ж розміру, як книга. Тоді, якщо через незграбність впустиш книгу, вона не потоне, бо її тримає на воді той самий матрацик ☺. Може бути і такий варіант: купувати книжки тільки з надувною обкладинкою. А такі не продають, скажеш ти. А ти візьми й влаштуй невеличке виробництво книжок із надувними обкладинками! 

P.S: Унизу інструкція таких книжок! ☺ На цьому можна гарно заробити! Спробуй такий варіант. Я раджу. Бо має бути весело під час виробництва.   

ІНСТРУКЦІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ КНИЖОК ІЗ НАДУВНИМИ ОБКЛАДИНКАМИ

1. Купи книжку, яку ти хочеш прочитати.

2. Купи матрац такого ж розміру, як книга*, обов’язково прозорий, щоб бачити назву книжки. 

3. Намаж матрац суперклеєм та приклей до книги, котру ти придбав й щодо якої боїшся, що вона впаде у воду. 

4. Дай час, щоб суперклей гарно приклеївся. На це піде кілька хвилин.

Бери книгу куди хочеш, якщо вона впаде у воду – не потоне! Бо вона із надувною обкладинкою. 

☺ ☺ ☺

* Якщо матрац завеликий, поріж його так, щоб він став такого ж розміру, як книга. Потім склей суперклеєм одну сторону з іншою, залиши маленьку дірочку. У цю дірочку, подуй, щоб надути матрац. Потім швидко склей і цю дірку. 

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар