0+

Читати кольори, рахувати смакоту

Ольга Купріян

Марічка РУБАН. Книга кольорів. – Київ: Артбукс, 2017. – 18 с. – Текст паралельно українською та англійською. Марічка РУБАН. Смачна лічба. – Київ: Артбукс, 2017. – 14 с.
Уподобань: 7

Книжки для найменших зазвичай містять три складові – сюжет, який нерідко вигадують самі дорослі читці, а також пізнавальний і «розвивальний» елементи. Порахувати звірят, назвати овочі й фрукти, поговорити про пори року, обміркувати мовленнєві особливості персонажів («Як каже корівка?» – «Му-у!»), знайти гусеницю, назвати кольори – решта залежить від уяви авторів, художників і читачів книжки.

Двомовна «Книга кольорів» Марічки Рубан, авторки розголосної реклами Київського зоопарку, заохочує повертатися до читання-розглядання знову і знову. Немовлята познайомляться з книжкою як об’єктом (на щастя, сторінки картонні, тож їм не страшний вплив дитячої слини й новонабутих зубів), річні діти вивчатимуть кольори й тварин, уже після двох ознайомляться з відтінками і згодом, дошкільням чи школярем вивчатимуть назви знайомих речей англійською. Така багатовимірність книжки – дуже вигідний внесок у домашню бібліотеку, адже замість кількох видань про кольори (простіших і складніших) можна мати одну й використовувати її по-різному, щоразу вигадуючи новий спосіб прочитання.

кольори4

Акварельні ілюстрації Марічки Рубан зображують упізнавані речі (це важливо для категорії 0+) й водночас дають простір для уяви (це важливо загалом). Вісім великоформатних розгорток і дев’ять кольорів. Чорний і білий доречно згруповано на одній розгортці, таким чином можна дізнатися про поняття контрасту й заодно повірити, що світ насправді не чорно-білий, адже кольорових речей усе-таки більше :).

Крім того, на відміну від тих-таки «Кольорових речей» творчої студії «Аґрафка», в Марічки Рубан промальовано відтінки. Це «бонус» на потім, оскільки наймолодші читачі ще не розрізняють, що ось це – рожеве, а це – багряне, й обидва кольори – відтінки червоного. У природі мало що забарвлене в чисті кольори, зате є нескінченна кількість відтінків, назви яких дітям іще слід буде колись погуглити.

Читайте також: Смачні книжки для перших зубів

смачна-лічба1Логічне продовження «Книги кольорів» – її молодша «сестра», книжка-картонка меншого формату «Смачна лічба», що вийшла в тому ж таки «Артбуксі». Її назва влучно передає тему книжки: рахуємо не абищо, а всяку смакоту. Одна розгортка – один фрукт чи овоч, усього рахуємо до чотирнадцяти. Крім звичних дітям груш, гарбузів, перців, баклажанів, яблук, помідорів та іншого, авторка «Смачної лічби» пропонує порахувати й артишоки, оливки, ягідки лохини. Таким чином малі читачі звикатимуть, що артишоки й оливки теж «їжа», адже діти нерідко перебірливі й консервативні в харчуванні.

Завдяки невеликому формату книжку зручно тримати в руках навіть діткам до року, тож «читати» її радимо вже при першому знайомстві з літературою. Картон якісний, книжка витримає не одного маленького читача :). Приємні кольорові «плямки», виконані аквареллю, не втомлять дитячих очей і допоможуть поступово звикати до різних форм і кольорів. І – ясна річ, пізніше за цією книжкою можна вчитися рахувати.

смачно3

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар