Читацькі «лайфхаки»: знаходьте хоча б 10 хвилин у день

Автор: БараБука


Катерина ЗАДОЯННА, педагог із розвитку дошкільнят, діти Аліна (12 р.) Святослав (3 р.) і Анна (3 міс.), Київ

Читати люблю з дитинства – скільки себе пам’ятаю. Навчилася досить рано, в чотири роки. Батьки мені багато читали. Тому для мене цілком природньо, що й своїм дітям я багато читаю. Починаємо гортати книжки, роздивлятися малюнки приблизно з 10 місяців, після року вже читаю невеличкі віршики, у 2-3 роки діти вже повноцінно слухають казки, оповідання, вірші, звичайно, з урахуванням віку.

Перші книжечки моїх дітей – з великими малюнками та короткими віршиками: дитячі потішки, вірші Агнії Барто… Також у нас є маленькі картонні книжечки, нерідко без тексту, лише з картинками. Синові дуже подобалося розглядати малюнки з серії «Техніка».

задоянна

Старша дитина вже давно читає собі сама. На 10-й день народження ми подарували їй електронну книжку, це дуже зручно: я можу завантажити їй 10-15 книжок, і готово – на кілька тижнів дитина зайнята. Остання книжка, яку вона прочитала, – це «Квіти для Елджернона» Д. Кіза. Із середнім сином (3,5 років) ми вже вкотре читаємо «Пригоди Ведмедика та його друзів», яку написала й чудово проілюструвала Дж. Хіссі.

Діти вибирають собі книжки залежно від того, що їм цікаво, що захоплює. Наприклад, старша донька любить читати про дівчат, молодь, стосунки між людьми. Сина цікавлять усілякі пригоди тварин та дітей, головне – щоб не було дуже страшно. Якщо він бачить страшні малюнки (скажімо, чудовиська, відьми), то лякається й відмовляється слухати.

Для першого самостійного читання, на мою думку, потрібні книжки, які зацікавлять дитину, з гарними малюнками, з невеликими та простими реченнями.

Як правило, читаю синові перед сном. А з донькою, коли вона вже вміла читати, ми читали вголос по черзі – сторінку я, сторінку вона.

У нашій сім’ї читання дітям – справа мами. Тато досить зайнятий на роботі, а коли він проводить час із дітьми, то надає перевагу рухливим іграм – боротьбі, катанню на велосипеді тощо.

На мою думку, дітям корисно читати, оскільки:
• по-перше, діти на прикладі книжкових героїв дізнаються про життя, про добро та зло, розвивається доброта й чутливість (тут важливо правильно підбирати книжки для своїх дітей);
• по-друге, слухання книжок сприяє розвитку слухового сприйняття, уваги, фантазії, а все це буде потрібно дитині при навчанні;
• по-третє, це гарний спосіб провести час разом із малюком, встановити з ним контакт, заспокоїти його перед сном.

Щоб заохотити дитину до книжки, слід читати самим, а також регулярно з раннього віку читати дитині. Звичайно, для цього вдома слід мати багато цікавих дитячих книжок із гарними ілюстраціями. Даруйте дитині книжки на День народження та Новий рік, обирайте тематику, яка буде цікава саме вашому малюку – можливо, казки, а може, смішні оповідання чи енциклопедії. Знаходьте час для читання, хоча б десять хвилин на день.

Читайте також: Нова рубрика БараБуки: читацькі поради від мам

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар