Давидюк Богдана | Художники-ілюстратори


Художниця, ілюстраторка, дизайнерка. Народилася 1988 року в м. Рівне. «Усе моє дитинство проходило між Рівним і “мальовничим Прикарпаттям”, де я літувала у бабусі й дідуся, місцевого “майстра на всі руки”, – ділиться спогадами Богдана. – Дідусь малював мені тварин одною пластичною лінією, а я думала собі: “О, я так ніколи не зможу!”. На півдорозі між моїми опорними точками був Львів. Одного року я там зупинилася, щоб почати своє навчання, і вже з того часу мешкаю тут».

Закінчила Львівську національну академію мистецтв, кафедру монументального живопису та Коледж декоративно ужиткового мистецтва. Була учасницею воркшопів із ілюстрації та плакату. Була стипендіаткою програми «Gaude Polonia» у Варшавській академії мистецтв.

У роботі використовує як цифру, так і «живі матеріали» – олівець та акварель. Працює з плакатом, стріт-артом та створює мурали. Учасниця виставок та інших арт-проєктів.

Починала свій шлях ілюстрації з підліткового журналу «100 талантів». У 2015 році проілюструвала книжку Олени Мацьків «Їжачок» для видавництва «Свічадо». Відтоді оформлювала книжки для дорослих, також видання для підлітків.

Співпрацювала з видавництвом «Дискурсус» у проєкті «Глина. Українознавчі воркбуки». Оформлювала дитячу книжку «Посиденьки зі святими» від видавництва «Свічадо».

«Ілюстрація дитячої літератури – це для мене цікавий місточок між іноді дуже дорослими ситуаціями і тим, як саме це побачить дитина. Таке балансування, – розповіла БараБуці художниця. – Бо тепер саме в ілюстраціях дорослих текстів я починаю пригадувати, які малюнки і які книжки я розглядала дитиною і до якої естетики тепер підсвідомо тяжію. Дитяча книга вдома виховує смаки дітей і часто показує смаки батьків, але також і формує смаки дітей – це замкнене коло. Хочеться, щоб якісної візуальної книги, зокрема дитячої, ставало більше».

Портфоліо ілюстратори можна переглянути тут, сторінка в інстаграмі. Окремий проєкт в інстаграмі – Lemon-ne-лице.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: