Держкіно знімає фільм за сучасною українською казкою


Держкіно «розморозило» зйомки художнього фільму за сучасною казкою Сергія Ухачевського «Казка Старого Мельника». Сценарій написав Сергій Гаврилюк, режисер фільму – Олександр Ітигілов. У ролях – Олексій Богданович, Олексій Вертинський, Ірма Вітовська, Володимир Горянський, Анна Кошмал, Олег Примогенов, Ада Роговцева, Остап Ступка, Наталя Сумська, Валентин Томусяк, Анатолій Хостікоєв та інші. Заплановано широке використання видовищних ефектів.

І хоч зйомки тривають уже давненько, книжка вийшла друком лише тепер – до Форуму видавців у Львові у «Кальварії». Ілюстрації до неї створила поетеса й художниця Юлія Стахівська, повідомляє прес-служба видавництва.

казка1В анотації сказано, що «це — українська казка про перемогу світла над темними силами. Головні герої книжки несподівано для себе стають Воїнами Світла та, попри неймовірну потугу темних сил, звільняють рідну землю від ворожої нечисті й повертають людям мир і спокій».

За сюжетом до родового маєтку повертається герой війни пан Адам. Він застає рідну землю в біді. Поки його не було на батьківщині, там облаштувалися песиголовці та повітрулі. Чорні сили намагаються знищити усе живе і вільне. Люди, звірі, рослини об’єднується, аби перемогти зло. Серед персонажів казки – Старий Мельник і хлопчаки, які полюбляють слухати його історії; відважний бурсак Миколка і чиста серцем Христина; Лісова Князівна і лісовик Буркотун; сварлива молодиця Параска Забрьоха та її чоловік Іван; а також песиголовці, повітрулі, вовкулаки, хухи тощо.

казка2

Кадр зі зйомок фільму. Актори – Остап Ступка та Ірма Вітовська

Нагадаємо, що раніше українці мали змогу переглянути фільм за повістю Олександра Гавроша «Іван Сила», також обіцяли екранізувати «Сторожову заставу» Володимира Рутківського.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар