Дитячий гурток «Написатор» відкриває набір на 2018–2019 н.р.


Рівно рік тому, на початку вересня ми написали: «БараБука нарешті наважилася здійснити свою давню мрію: від жовтня ми починаємо новий проект – дитячий літгурток “Написатор”».

Тоді це були лише плани. Однак тепер «Написатор» – ціла команда юних письменників, за плечима яких чимало цікавих завершених справ. І зараз ця команда готова розпочати другий сезон роботи :). Тож «Написатор 2.0» стартує у жовтні 2018-го, і ми готові прийняли до своїх лав кілька нових учасників та учасниць!

Якого віку діти ходять у гурток?

У нас є дві групи:

Молодша – учні та учениці 3, 4 класів,
Старша – учні та учениці 5, 6, 7 класів.

Як відбувся перший сезон?

Першою справою «написаторів» стала самвидавна книжка фантастичних історій, оцінити яку прийшов найвидатніший спеціаліст із чудових чудовиськ – Сашко Дерманський. Діти для БараБуки взяли інтерв’ю із письменником.

Далі обидві групи повним складом увійшли у Дитяче журі БараБуки та писали відгукище відгуки, і ще трошки відгуків) на книжки із довгого списку Топу найкращих родинних книжок 2017 року, у чому їм допомогла письменниця та літкритикиня Ольга Купріян.

До різдвяних свят кожен із гуртка написав свою власну родинну історію, на презентацію яких прийшла письменниця та найголовніша барабука Таня Стус, тож із нею також вийшла чудова та зворушлива розмова-інтерв’ю.

Потім «написатори» взялися до поезії: спробували себе у написанні лімериків, римованих та вільних віршів. Результати творчих спроб оцінювала відома авторка поезії для дітей та дорослих Олеся Мамчич.

Після цього творча команда взялася до створення газет. Щотижня назва газети, її тема та жанри дописів різнилися. З-поміж назв траплялися, наприклад, такі: «Чесний тунець», «Смішинка в чашці», «Вибух слів», «Школа в Космосі», «Балакучий дідочок».

Саша Кочубей, авторка дотепного книжкового серіалу про Андрія Говоруху, розповіла про секретний спосіб, яким письменники можуть ілюструвати свої твори навіть без спеціальної освіти. Наприклад, для газети. І, звісно ж, «написатори» не змарнували свій шанс взяти і в Саші веселе та кумедне інтерв’ю.

Далі спільною справою стали історії про супергероїв, завершити які дітям допомогла лекція Сергія Гаврилова, сценариста, креативного продюсера дитячих телепрограм, повнометражних мультфільмів та інтерактивних лаштунків друкованих книжок для дітей.

Останнє звершення минулого навчального року – створення «написаторської» аудіокниги, яка кілька разів прозвучала в ефірі Radio Kids Online.

Що готує новий сезон?

 

Розпочинаючи «Написатор», ми вирішили, що основна мета нашого літгуртка – створити творче середовище для дітей, захоплених літературою. Надати їм ресурси та підтримку, можливість спілкування з дорослими письменниками, ілюстраторами, видавцями та однолітками. Дати змогу спробувати себе в різних жанрах, не лишаючи написане лише у блокноті, а будуючи свої перші мости до читачів.

На випускній вечірці із приводу завершення навчального року кілька разів із вуст батьків юних письменників пролунало: дуже помітно і цінно те, що у спільних газетах і книжках видно свій стиль і свій особливий талант кожної дитини. Це нас надихнуло на тему нового сезону – ВЛАСНІ ПРОЕКТИ.

Цього року ми хочемо дати можливість кожній дитині спланувати і реалізувати власний важливий проект у галузі літератури, книжкових блогів, літкритики або поєднання художнього слова з іншими видами медіа.

Хто веде гурток?

Скеровує та надихає гуртківців Галина Ткачук, відома дитяча письменниця, методистка Малої академії наук, співзасновниця навчальної онлайн-платформи «Чудова проза».

Галина почала викладати дітям літтворчість завдяки альтернативній Школі мрійників, у якій працювала кілька років. Детально про принципи свого викладання вона розповідає у доповіді на Третій Національній (не)конференції для шкільних педагогів EdCampUkraine – 2017.

Де і коли?

Гурток працює щонеділі із жовтня по травень включно із перервами на час шкільних канікул та свят.

Місце проведення занять – Дитячий центр Національного музею імені Тараса Шевченка (Київ, бульвар Шевченка, 12).

Заняття молодшої групи починаються об 11:00, старшої – о 12:00.

Тривалість заняття – 45 хвилин + 15 хвилин на додаткові запитання та спілкування.
Якщо ви хочете дізнатися більше про гурток і/чи записати свою дитину на навчання можна за адресою info [равлик] barabooka.com.ua. Кількість місць обмежена.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар