Дитяча гра за мотивами життя Сковороди
Автор: БараБука
У Національному літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди в Харкові малих відвідувачів та їхніх батьків приваблюють настільною грою, створеною за мотивами життя українського філософа. Погратися в «Мандрівця» можуть як у музеї (там є великий формат, на підлогу), так і вдома (музей реалізовує кишенькові ігри). Намалювала гру художниця Марися Рудська.
На думку заступниці директора з наукової роботи музею Олени Рибки, Григорій Сковорода «не надто надається до процесу “бронзовіння” і витворювання з нього культу. То йому миють голову могилянці, то на його честь влаштовують фестиваль даб-степу. Зрештою, навіть у коміксах “Даогопак” є персонаж на ім’я Григорій Сковорода. А сучасні візуальні образи Сковороди – взагалі феєричні».
Читайте також про квест за мотивами експозиції в Музеї Шевченка: Ненудний ШевченкоЗа словами Олени Рибки, музейники відштовхувалися саме від візуального образу – Сковорода на самокаті Марисі Рудської, якого художниця створила кілька років тому для сайту «Повного академічного зібрання творів Григорія Сковороди».
«Сковорода у нас вийшов дуже харизматичний, – переконана Рибка. – Марися хоч і не надто “перевдягала” його в сучасний одяг, але зробила дуже сьогоденним. Діти, які розглядають ці малюнки, відчувають, що Сковорода не аж ген-ген далеко, майже за 300 років від них, а ось тут – у кожному, хто намагається зрозуміти його філософію».
«Мандрівець» – гра-бродилка з виконанням місії. Основа гри – це життя Сковороди, основні життєві віхи – навчання, співи у придворній капелі в Петербурзі, подорож Європою, викладання у Переяславі, Кавраю, Харкові і мандрівки Слобожанщиною. Кожен гравець отримує своє завдання-місію, а впродовж гри має збирати свої картки. «А якщо ти став на поле свого суперника, то можеш його місію забрати, обміняти або подарувати – тут усе залежить від того, яким шляхом хочеш пройти в цьому житті, – пояснює Олена Рибка в інтерв’ю «Читомо». – Виконуючи місії, учасники більше дізнаються про основні універсалії Сковороди – сродну працю, пізнання, дві натури і три світи… Але роблять це у процесі грі – шукаючи у хащах тварин, знаходячи спільне й відмінне в малюнках».
БараБука за матеріалами «Читомо». Ілюстрації з сайту chytomo.com.