Дитяча Книга року BBC 2021 розповідає про радянські речі


Стали відомі переможці літературної премії «Книга року BBC» 2021 року. Найкращою з-поміж дитячих книжок, відібраних для конкурсу, журі визнало художньо-пізнавальну повість «Союз радянських речей» Петра Яценка. Нагадаємо, що кількома днями раніше книжка отримала відзнаку Топу БараБуки в категорії «Художньо-пізнавальна проза для підлітків».

Ось як пише про книжку Валентина Вздульська в рецензії для БараБуки:

«Влаштовуючи захопливий екскурс у недалеке минуле, Петро Яценко робить дві неймовірні речі. По-перше, він дивовижним чином одночасно змальовує безпросвітність і приреченість тоталітарних суспільств та мікрокосми приватних світів, у яких люди навіть за найнесприятливіших обставин, скоряючись інстинктам й одвічним законам, в’ють «гнізда» захищеності, любові і щастя.

По-друге, письменник обирає дуже правильний тон розповіді, балансуючи, як вправний акробат, на линві непростої теми. Ми не помітимо у книжці ані неприйнятної ностальгії, ані поверхової демонізації радянського повсякдення. Це нехай коротка (своєрідний екскурс), але чесна розповідь про світ, яким він був для пересічної радянської дитини без екстремальних чи межових досвідів.

“Союз радянських речей” – це одна з найцікавіших книжок 2020 року й кросовер, який можна радити практично всім читачам приблизно від 9 років. А найперше її хочеться порекомендувати шкільним викладачам історії та літератури для використання на уроках. Адже відомо: ніщо так не розкриває таємниці тієї чи іншої епохи, як її побут, поданий на таці захопливої розповіді».

Також серед переможців премії – Артем Чех (художня проза) та Андрій Содомора (есеїстика). Більше інформації – на сайті bbc.com.

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію у розмірі £1 000 у гривневому еквіваленті.

До журі конкурсу входять: Віра Агеєва, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Вадим Карп’як, телеведучий; Світлана Пиркало, письменниця, радниця з питань культури ЄБРР; Віталій Чепинога, блогер; Марта Шокало, головна редакторка BBC News Україна.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар