Дитяча книжкова виставка в Болоньї


Дитяча книжкова виставка в Болоньї (Bologna Children’s Book Fair) проводиться з 1964 року і вважається найбільш значущою подією у світі видавництв дитячої літератури. Щороку до Італії приїздять найкращі видавці й ілюстратори, літературні агенти й розповсюджувачі, щоби продавати й купувати авторські права, знайти найкращого видавця та нові можливості для бізнесу.

Під час виставки відбувається вручення премії «BolognaRagazzi Awards» за найкращі твори в номінаціях «Художня література», «Науково-популярна література» (нон-фікшн), «Нові обрії» та «Дебют». Окрім того, 2012 року започатковано нову премію – за найкращу електронну книгу (Digital Award), а 2013 року вперше відбулося вручення премії в номінації «Opera Prima», спрямованої на підтримку видавців, які відкривають світові нові імена. Для всіх номінацій за найважливіший уважають зовнішній вигляд книги. Від 1967 року в рамках виставки проводиться окрема виставка для ілюстраторів, яка презентує найважливіші тенденції в дитячій книжковій ілюстрації. Міжнародне журі обирає найкращих ілюстраторів, чиї роботи після завершення виставки публікують у спеціальному каталозі. Найкращий ілюстратор отримує престижну премію «Best Illustrator’s Award».

Навіть участь у Болонській книжковій виставці вважається за своєрідну відзнаку якості. А для видавців це унікальний шанс познайомитися з найкращими зразками дитячого книговидання.

2013 року на найпрестижнішій у світі виставці дитячої книги Bologna Children’s Book Fair Україну вперше офіційно представили два українських видавництва – «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева». Утім, спільні роботи українських письменників та ілюстраторів і раніше не раз з’являлися на стенді «Білих круків» та в однойменному каталозі Міжнародної Молодіжної Бібліотеки в Мюнхені.

Сайт: bookfair.bolognafiere.it.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: