Дитяче журі обрало український мюзикл


Під час першого міжнародного дитячого кінофестивалю NEXT, що відбувся на Одеській кіностудії 15–17 січня, думки дорослого й дитячого журі розділилися.

Дорослі повірили в добру різдвяну казку про семирічного хлопчика Х’юга і його нового друга-ельфа, якого він має переховувати в своєму домі аж до наступного Різдва. А тому кіноексперти, серед яких Віктор Андрієнко, Вадим Костроменко та Ірина Гордійчук, майже одноголосно визначили переможцем фільм данського режисера Карстена Рудольфа «Сімейство Крістмас».

Проте дитяче журі, що складалося із переможців конкурсу малюнку «Мій улюблений кіногерой», віддало перевагу сімейній музикальній комедії «Трубач» українського режисера Анатолія Матешка. Це зворушлива історія про те, як напередодні важливого конкурсу конкуренти викрали у 13-річного музиканта його композицію й видали за свою. Основний меседж «Трубача», як відзначає сценарист Анастасія Матешко, в тому, що талановита людина має вірити у власні сили, хоч би які випробування трапилися на її шляху.

На фестивалі було представлено українські та зарубіжні фільми для дітей та всієї родини. Деякі з них уже показували на кінофестивалях в Сіетлі, Вюрцбергу, Брюсселі, тоді як в Україні кінострічки демонструвалися вперше. Те, що серед багатьох фільмів діти обрали український, було особливо приємно автору. «Мені б хотілося, щоб у результаті всієї нашої роботи глядач прийшов в зал, подивився і сказав, що ми ж вміємо все-таки робити кіно», – розповів студії OhrimProduction український режисер Матешко.

БараБука за матеріалами grad.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар