Дитячий фестиваль «Бадяка-Маняка» запрошує на літературні розваги


Бадяка-Маняка – небачений звір.
живе він у темному лісі між гір.
Для власної втіхи він лущить горіхи
і носить звірятам до нір.
Неоніла Стефурак

31 травня – 1 червня 2015 року «Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва» запрошує батьків із малюками на літературні розваги до Бережанського замку (Тернопільська область). Саме там відбуватиметься дитячий літературний фестиваль у рамках соціокультурного проекту «Вся Україна Читає Дітям/All of Ukraine Reads to Kids». У фестивальних читаннях візьмуть участь дитячі письменники та видавці Леся Воронина, Галина Малик, Анатолій Качан, Олександр Гаврош, Галина Ткачук, Оксана Яблонська, Наталя Трохим, Іван Андрусяк, Олександр Дерманський, Ірина Мацко, Божена Антоняк, Анатолій Ільченко, Олена Адронатій, Адель Ягібецова та інші.

Окрім горішків, на вході відвідувачів чекають танці та світлові інсталяції від Ігоря Мамуса (МО «Коза»), вулична фотовиставка «Дитяча усмішка», квест «Таємниці Бережанського замку», доброчинний забіг, майстерки для дітей від Ірини Мацко, арт-студії «Прищіпка», Будинку творчості школярів та Станції юних техніків. Будуть презентовані соціокультурний проект «Вся Україна Читає Дітям» та відеопроекти «З любов’ю до дітей» і «Моя країна – Україна» Сашка Лірника. Програму заходів завершить концерт від неперевершеного «ГИЧ-окрекстру».

1 червня відбудеться наукова конференція «Комунікативні процеси у сучасних творах для дітей та юнацтва». Заявки для участі приймають до 27 травня. Матеріали конференції увійдуть до «Вісника Центру Дослідження Літератури для Дітей та Юнацтва».

Серед організаторів дійства – Бережанська міська ГО «Рідне місто» та місцеві музеї, мистецьке об’єднання «Коза», Національна скаутська організація «Пласт», культурний молодіжний клуб «Гілель».

Розповідає Уляна Баран:

«Бадяка-Маняка» – таку назву запропонувала я для створення замкової Бережанської казки, про яку мріє Ігор Мамус (керівник Тернопільського МО «Коза»). Цей прекрасний віршик Неоніли Стефурак – улюбленець усіх діток України, він повністю відображає ідейні принципи нашої організації, яка першою в Україні, ще з 2007 року, почала «лущити горіхи» в царині дослідження та розвитку літератури для дітей та юнацтва, закликаючи всіх дорослих на всіх рівнях серйозно подивитися на світ дитини та світ книжки для дитини. Відтоді ми не перестаємо «лущити» й носити їх до нір: «Дитина читає…» (Форум видавців; Форум видавців – дітям); «З любов’ю до дітей» (Олег Андрусяк), «КЛЮЧ» (Наталя Марченко), «БараБука» (Тетяна Щербаченко), «Казкарка» (Валентина Вздульська), «Вся Україна Читає Дітям – Краматорськ» (Оксана Проселкова) та інші.

Спільними зусиллями ми творимо всеукраїнський рух «Вся Україна Читає Дітям», ініціативу, де світ кожного українця ставатиме кращим із кожною доброю прочитаною ним (або йому) історією.

Ігор Мамус:

Я зачитувався казками в дитинстві. Вони веселили, засмучували, переносили в інші світи. Якщо вдуматися, то казка каже: «Вигадуй свою». Наші казки – це коди, відповіді, що є добро, а що є зло. І ми їх усе життя розкодовуємо.

Читайте також: Що читати сучасним дітям і підліткам: рекомендовані читацькі списки

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар