«Дитячу Книгу року BBC 2019» виборола книжка про майбутнє


«BBC News Україна» оголосила переможців 15-ї премії «Книга року BBC», представленої у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). У номінації «Дитяча Книга року BBC» у 2019 році переміг роман Володимира Арєнєва «Сапієнси», виданий у партнерстві Літературної агенції «BaraBooka» та видавництва «Ранок».

«Сапієнси» Володимира Арєнєва (ілюстрації Ліни Квітки) – одна з небагатьох у сучасній дитячій літературі візій майбутнього. Це пригодницький роман, у якому наука постає одним із рушіїв сюжету. «Якщо й існують у світі “Сапієнсів” проблеми, то їхнє джерело цілком людське за своєю суттю: жадоба, помста, ненависть…», – вважають Анатолій Пітик і Катерина Пітик, одні з перших рецензентів книжки.

З рецензії:

«У романі знайшлося місце не тільки захопливим пригодам та видовищному космосу, а й філософським міркуванням про людину та її місце у світі. Протягом усієї історії герої – і юні читачі разом з ними – намагаються розібратися з поняттям людяності. Здавалося б, просте і абсолютно зрозуміле слово, однак кожна нова пригода перевертає попередні міркування догори дриґом. Чужинець, якого друзі намагаються здолати, загострює усі ці питання, обертаючись із конкретного ворога на абстрактну метафору».

Купити книжку можна ТУТ.

Нагадаємо, що також серед фіналістів у номінації «Дитяча Книга року BBC» цього року:

Наталія Матолінець. Академія Аматерасу. – Харків: Віват, 2019.

Оля РусінаМія і місячне затемнення. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019.

Галина ТкачукБілка Квасоля та Опівнічний Пожирака. – Харків: Ранок, 2019.

Таня ПоставнаКоли я була лисицею. – Харків: Віват, 2019.

До журі конкурсу «Книга Року ВВС» ввійшли: Віра Агеєва, професорка, Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Ольга Герасим’юк, журналістка, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення; Віталій Жежера, письменник, журналіст; Тарас Лютий, філософ, письменник; Світлана Пиркало, радниця з питань культури ЄБРР; Марта Шокало, головна редакторка ВВС News Україна.

Також оголосили переможців у номінаціях «Книга року BBC» і «Книга року ВВС – Есеїстика». Переможець у кожній номінації отримав грошову премію в розмірі гривневого еквіваленту £1,000.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар