Дітям – про мистецтво


7 березня о 17:00 в Києві (Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська, 31-в-1) відбудеться презентація книжки Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво». Участь у презентації візьмуть перекладачка Софія Рябчук, засновниця та директорка «Культурного Проекту» Наталія Жеваго, викладачка курсу «Культурного Проекту» «Дітям про мистецтво» Оксана Садовенко, яка відвідала всі семінари Франсуази Барб-Галль у Києві та безпосередньо практикує її методику викладання на своїх заняттях, а також представники «Видавництва Старого Лева», у якому вийшла книжка, та Французького інституту в Україні. Вони, зокрема, запропонують аудиторії свої відповіді на питання: «Як зацікавити дітей мистецтвом і чи потрібно це? Як розмовляти з ними про живопис? Якими словами і з якого віку? Якою є мистецька освіта в Україні і як її можна розвивати?».

Реєстрація тут. Кількість місць обмежено.

Франсуаза Барб-Ґалль вперше відвідала Україну 2011 року під час «Книжкового Арсеналу» – це і стало каталізатором проекту. Методика французького мистецтвознавця широко відома серед українських педагогів, проте досі не було жодного видання її праць українською. Тепер, до наступної зустрічі з авторкою, яка має відбутися в рамках «Книжкового Арсеналу–2015», читачі мають можливість ознайомитися з першим виданням книжки «Як розмовляти з дітьми про мистецтво».

Ця книжка – це саме «розмова», а не «навчання», адже головний принцип для Франсузи Барб-Ґалль – повага до дитини як до рівноправного співрозмовника. У виданні йдеться про 30 робіт 30 відомих художників із часів Відродження до Постмодернізму. Матеріал розподілено відповідно до вікової категорії та подано у форматі Q&A – питання-відповідь. Крім того, наведено «поради» авторки, як все ж перестати бути для дитини вчителем та стати другом. Ця книжка – своєрідний конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас.

Читайте також: Абетка «на виріст»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар