11+

Допис в кінці «Щоденника Лоли»

Матвій Яценко

Ольга КУПРІЯН. Щоденник Лоли. – Київ: Книголав, 2018. – 208 с.
Уподобань: 6

«Щоденник Лоли» – це книжка для фанатів серіалу «#Школа», як мені спершу здалося (вона написана за мотивами цього серіалу), та вона підійде для будь-кого. Але читання для хлопців ускладнює рожева обкладинка + закладка. Тому я її читав тільки вдома. Адже в нас в країні купа людей із відсутнім почуттям гумору. Тож я не висовувався.

«Хело. Виявляється, я вже майже забула, як писати руками. Коли ми востаннє так писали щось, крім контрольних і тестів?»

Серіалу я не дивився (бо це потребує 2 тижнів, а часу в мене не так багато: треба підготуватися до завтрашнього дня, музичку послухати, вуха потренувати після навушників).

Зі знанням десь 4-6 серій (після яких я зрозумів, що серіали не для мене) я почав читати цю книгуліну. Мушу сказати, що книжка читається значно швидше, але всього сюжету вона не розказує, бо в ній в основному висвітлюється Лола як персонаж. Персонаж справді дуже цікавий. Але навіть без базових знань серіалу ця книжка досить просто читається, хоча деякі деталі неуточнені (я, наприклад, майже нічого не зрозумів з епізодом її викрадення, але підозрюю, що вся інформація про це є в серіалі).

На мою думку (як же набрид цей вираз!), багатьом шанувальникам серіалу буде цікаво подивитися на життя Лоли з боку самої Лоли. А також дізнатися те, про що серіал не розповідає (есклюзивно для паперового видання!).

Лола почала спеціаліазуватися на скандалах не так давно, але заради лайків, підписок, аудиторії і реклами вона готова на будь-які вчинки. Вона мусить всім говорити, що батьки постійно в різних справах і не мають часу. Насправді ж її мама померла, а їхній тато пішов із сім’ї. Лола лишається сама з бабцею і трьома меншими дітьми. Тому все не так просто, як на перший погляд, коли думаєш, що Лола – кляте стервозне дівчисько. Всі гроші на виживання їй дає реклама в її блозі. Якщо не буде аудиторії, то рекламодавці або менше платитимуть, або їх взагалі не буде. А якщо не буде грошей, це означатиме голодну смерть для всіх членів родини (2 брати і сестра, бабуся і сама Лола). І Лола виступає годувальником своєї сім’ї. Бабусиної пенсії ж не вистачає майже ні на що.

Інтрига: у книжці є сцени сексуального характеру! Тому якщо ви батьки дитини, якій збиралися дати почитати цю книжку – щоденник, то перечитайте цю сцену, і зробіть свій вибір. Але я не відчув нічого бридкого в цій сцені, тож читати можна (на відміну від деяких таких самих сцен в інших книжках).

Лола також має власні правила виживання в школі, а ще лайфхаки, але вони інколи провалюються, і тоді наїстись на халяву в ресторані на день народження виявляється проблематично, особливо коли немає грошей.

Лола описана досить достовірно, її опис дуже нагадує мені її в серіалі. А от в сюжеті можуть бути деякі додані події, чи вирізані (без спойлерів).

Книжка крута, рекомендую почитати, але хлопцям – тільки коли ніхто не бачить!

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар