Довгі списки премії «Еспресо. Вибір читачів 2021»


Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів» оприлюднила довгі списки книжок у номінаціях: «Література для дорослих», «Література для підлітків» та «Література для дітей». У 2021 році впродовж першого етапу було зареєстровано 210 книжок від 31 видавництва.

Нагадаємо, що робота премії відбувається в кілька етапів: довгі списки формує Оргкомітет на основі заявок від видавців, далі експерти формують короткі списки, з яких відтак переможців вибирають читачі публічних бібліотек. Для цього Оргкомітет закуповує книжки-фіналісти до бібліотек, щоб якомога більше читачів мали доступ до якісної сучасної літератури українських авторів.

Отже, довгий список у номінації «Підліткова література» нараховує 19 видань. Серед них – книжки Наталії Довгопол, Діани Мельникової, Анни Багряної, збірка «карантинних» текстів підлітків «Іzоляція», Андрія Бачинського, Олександри Орлової, Володимира Арєнєва та інші.

Повністю список дивіться тут.

У довгих списках номінації «Література для дітей» – аж 79 книжкових новинок від 16 видавництв. Серед них – книжки авторів-дебютантів та новинки від знаних авторів: Івана Андрусяка, Насті Музиченко, Олександри Дорожовець, Саші Войцехівської, Олександра Гавроша, Сашка Дерманського, Таїс Золотковської, Анни Третяк, Ольги Купріян, Мії Марченко, Олесі Мамчич, Анастасії Лавренішиної, Наталії Бонь, Сергія Лоскота, Вікторії Амеліної, Галини Вдовиченко, Галини Кирпи, Слави Світової, Саші Кочубей, Оксани Лущевської, Наталки Малетич та інших.

Повністю списки можна переглянути тут, тут і тут.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар