Дзвінка Матіяш написала антиутопію для підлітків


Літературна агенція «Discursus» запускає серію книжок для підлітків. Серед перших авторів – Дзвінка Матіяш, Михайло Івасько та Галина Рис.

«День Сніговика» Дзвінки Матіяш за жанром – антиутопія. У Медовому місті живе Ірма, яка дуже хоче стати математиком і вчитися в Особливій математичній школі у Великому місті. Але вона не знає, що там править жорстокий диктатор, який нищить усі дерева, забороняє людям тримати домашніх тварин, бачити сни і – що найгірше – любити сніг, бо за давнім пророцтвом саме це може знищити владу тирана.
Ірма володіє особливим даром, а виявити його може «перевірка снігом», яку одного дня проводять в Ірминому місті. І тепер на дівчину чекають випробування, які можна подолати тільки з допомогою друзів та свого особливого дару. Можливо, одного дня на головній площі Великого міста таки виросте Сніговик?

Також у серії – гостросюжетний роман Михайла Іваська «Яловохус».
Учительку звільняють з роботи через буцімто профнепридатність, – та все ж на своєму останньому уроці вона встигає розповісти своїм першокласникам цілком безневинну, здавалося б, казочку. І все було б нічого, якби за п’ять років ця казочка круто не змінила її життя! А через десять років найкмітливіші учні того класу та їхні друзі намагаються з’ясувати, що ж насправді відбувається в тій казці і які дива чи жахіття приховує химерне слово «яловохус»…
У всіх сенсах гостросюжетний роман Михайла Іваська присвячений передовсім темі страждання і можливостям людської психіки його пережити.

У книжці Галини Рис «Намалюй мене пташкою» ідеться про те, як головна героїня їде до міста Кондор, щоб навчатися у тамтешній Академії імені Пір’їни літати, співати та плавати. Там вона знаходить нових друзів, нові клопоти і починає по-іншому дивитися на світ. Адже тепер усі рішення доводиться приймати самостійно, без порад батьків та знайомих. Одна з найбільших пригод, що трапляється з дівчиною на першому році навчання — створення магічного рукопису «Підручника Літання». Професор Орел та пані Серена втаємничують головну героїню у мистецтво книготворення, каліграфії та інтролігації. Події розгортаються у старовинному місті Кондор, в якому мешкають птахолюди, замість автівок їздять на велосипедах і печуть найсмачніший у світі хліб.
Читачі знають Галину Рис за дитячою повістю «Подорож до Котанії».

Автор оформлення серії – Володимир Гавриш. Редактори – Богдана Матіяш, Іван Андрусяк, Андрій Павлишин.

Джерело: БараБука.

Читайте також: Дитяча книжка Куркова про Львів, підлітки у визвольній боротьбі й Чорне море

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар