«Еспресо. Вибір читачів»: переможці 2021 року


Нарешті стали відомі переможці книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів» за 2021 рік. Підвести підсумки вчасно завадило повномасштабне вторгнення Росії в Україну: книжки-переможиці в кожній із номінацій мали оголосити ще наприкінці лютого цього року. Про це повідомили в ефірі телеканалу «Espreso.TV».

Нагадаємо, що згідно з правилами конкурсу, переможців серед книжок-фіналістів обирають читачі й читачки, голосуючи за улюблені ПРОЧИТАНІ книжки в бібліотеках по всій Україні. Для цього оргкомітет премії закуповує видання й розсилає по книгозбірнях-партнерках, де їх можуть узяти для читання юні книгодрузяки.

У категорії «Література для дітей» змагалося три книжки: «Загублені в таборі» Насті Музиченко, «Олекса Довбуш» Василя Карп’юка і «Морськосвинський детектив» Івана Андрусяка. У результаті діти проголосували за пригоди морського свина-детектива Жерара. Книжка вийшла у харківському видавництві «Віват». Проілюструвала видання Анна Майта. Цього року побачило світ продовження пригод Жерара і його пухнастих друзів, натхненне найсвіжішими подіями, а саме – героїчним захистом Київщини – «Жерар-партизан».

«Це надзвичайно приємно передовсім тому, що йдеться про найоб’єктивнішу літературну відзнаку – адже тут за книжку голосували самі читачі в понад пів тисячі бібліотек України і навіть трішки з-за кордону! – тішиться Іван Андрусяк. – Тож це справжнє читацьке винання, якому ми з морськосвинським детективом Жераром щиро радіємо».

У категорії «Література для підлітків» перемогу здобула повість Анни Багряної «Вітрова гора» з ілюстраціями Софії Музички. Книжка побачила світ у видавництві «Наш Формат». Серед фіналістів у цій категорії також – «Мандрівний цирк сріблястої пані» Наталії Довгопол та «Заклятий меч, або Голос крові» Володимира Аренєва.

Найкращою в категорії «Література для дорослих» читачі визнали книжку Юрія Андруховича «Радіо Ніч».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар