Фільм «Сторожова застава» вийде на екрани восени 2016-го


У Карпатах, на скелях Довбуша, тривають зйомки повнометражного українськомовного пригодницького фентезі «Сторожова застава» за мотивами однойменної книжки Володимира Рутківського. Прем’єру кінострічки, яку підтримало Держкіно, заплановано на кінець 2016 року, повідомляє FILM.UA.

Це історія про те, як сучасний школяр Віктор через загадковий портал часу потрапляє в казкове минуле, де знайомиться з билинними богатирями Олешком Поповичем, Іллею Муровцем і Добринею Микитичем і разом із ними стає на захист Сторожової застави від половців. Режисером картини виступив Юрій Ковальов, оператором-постановником – Юрій Король, а головні ролі у фільмі виконають Данило Каменський (Віктор), Єва Кошова (Оленка), Роман Луцький (Олешко), Максим Дрозд (Ілля), Георгій Деревянський (дід Овсій), Станіслава Красовська (Росанка), Наталія Сумська (Миланка), Олександр Комаров (Добриня), Ержан Нуримбет (Андак), Ерболат Тогузаков (шаман) та Іван Денисенко (Тугарин). Сценарій до кінострічки написав дитячий письменник Сашко Дерманський.

Читайте також рецензію на книжку: Із життя відомих богатирів

«“Сторожова застава” – не зовсім буквальна екранізація однойменної книжки, ми разом зі сценаристами Сашком Дерманським та Ярославом Войцешеком радше використовували її як конструктор, взяли ідею і найкращі деталі, і “перезібрали” по-новому, згідно із законами жанру. Це моя перша повнометражна робота і мені хочеться довести, що в Україні ми можемо знімати гідне жанрове кіно. Якщо українське авторське кіно вже зайняло свою нішу і заявило про себе на численних міжнародних кінофестивалях, то тепер нам потрібно показати нашому глядачеві, що ми вміємо знімати хороше кіно для широкої аудиторії: видовищне, цікаве і небанальне, – ділиться режисер фільму Юрій Ковальов. – Жанрове кіно багато до чого зобов’язує, вимагає певного ритму, побудови та закінченості, і це для мене свого роду виклик. Мені цікаво відчути цей розмір і формат, а також змусити людей прийти в кінотеатр і не просто подивитися фільм, а подивитися якісний український пригодницький фільм».

сторожова1

Кадр зі зйомок фільму. З сайту FILM.UA

Читайте також: 10 фільмів, знятих за книжками для підлітків

«Ми давно мріяли зняти фільм у жанрі фентезі, заснований на нашому, українському матеріалі. І книжка Володимира Рутківського виявилася справді хорошою основою для цього. Для даного жанру важлива як і сильна історія, так і професійні технології зйомок. І мені здається, ми вже накопичили гарний досвід, щоб випробувати себе в цьому напрямі. Що важливо – ми також уже на етапі зйомок домовилися про підтримку проекту з боку однієї з провідних медіа груп країни – СтарЛайт медіа. У нас чудові актори, дуже сильна команда, і я справді щасливий працювати спільно з нею над таким цікавим проектом», – зазначає продюсер проекту Єгор Олесов.

Роль богатиря Олешка Поповича зіграє Роман Луцький («Параджанов», «Брати»). «Мені сподобався і сам матеріал, і те, що нарешті зі скринь історії дістають наших національних українських героїв, справжніх суперменів, – коментує Роман Луцький. – Я граю дуже цікавого персонажа – Олешка Поповича. Раніше я завжди думав, що був Альоша Попович, але ні, коли почав цікавитися історією, дізнався, що він спочатку був Олешко. Я б не хотів ділити, але все-таки він – наш український богатир, і зараз ми його нарешті відкриваємо, після довгої паузи відроджуємо своїх героїв».

Читайте також: 11 фільмів, знятих за дитячими книжками

Тільки на розробку ескізів костюмів головних героїв пішло півтора місяці. Хоча «Сторожова застава» й не реконструкція, а художнє фентезі, художниця по костюмах Антоніна Белінська все одно проробила величезну роботу з вивчення історичних джерел, консультувалася як із істориками, так і з реконструкторами. Увесь одяг і всі деталі створювалися вручну – аж до тканини, лиття та вишивки.

Окрім Карпат, зйомки пройдуть у Коростишівському кар’єрі, Тетерівському коші, в Бучі, а також на натурному майданчику студії FILM.UA, де спеціально для зйомок було збудовано масштабні декорації самої Сторожової застави. Бюджет кінострічки становить 2 млн доларів.

Як повідомляла раніше БараБука, Держкіно також знімає художній фільм за дитячою повістю Сергія Ухачевського «Казка Старого Мельника».

Джерело: film.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар