Формується «Книжкова сотня» для захисту українських бібліотек
Письменник Андрій Кокотюха, ГО «Книжковий простір» та Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів запрошують долучитися до проекту «Книжкова сотня», створеного для підтримки українських бібліотек, оперативного поповнення фондів актуальною українською літературою та своєчасного інформування про книжкові новинки. Про це повідомляє сайт «Книжковий простір».
«У місцевостях, де книгозбірня – єдиний доступ читача до книжки, фонди не оновлюються вже кілька років», – пишуть на сайті. Українські бібліотеки переживають глибоку кризу, спричинену недостатнім фінансуванням, недосконалістю державної гуманітарної політики, малою кількістю книгарень та обмеженістю інформації про видавничі новинки. Таким чином, проект «Книжкова сотня» вивчатиме читацький попит, нагальні потреби бібліотек у нових українських книжках та дбатиме про те, щоб ці потреби задовольнялися вчасно.
Поки що «Книжкова сотня» працює в тестовому режимі, першими бібліотеками, для яких збирають книжки, є три книгозбірні Чернігівщини. У разі, якщо проект виявиться потрібним та успішним, планують перейти на інші регіони України.
Нагадаємо, що це не перший проект, покликаний допомогти українським бібліотекам. Раніше письменниця Міла Іванцова ініціювала акцію «100 книжок для сільської бібліотеки», яку згодом підтримала й розвинула «Бібліотека Майдану». Відтак дослідниця літератури Наталя Марченко збирала українські дитячі книжки для бібліотек східних областей України.
БараБука за матеріалами book-space.net.