Ткачук Галина | Дослідники


Заводійка книгоподій у Просторі

Письменниця, літературознавець. Народилася 27 серпня 1985 року в Хмельницькому, живе в Києві. Вивчала літературознавство й історію літератури в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», в аспірантурі досліджувала образ міста в дитячій літературі. Працювала редактором літературного додатку журналу для підлітків «Однокласник». Окрім роботи в команді БараБуки, викладала рідну мову, літературу та основи літтворчості для молодших школярів альтернативної школи.  Від 2017 є натхненницею і керівницею літературного гуртка «Написатор». Вигадує і записує історії відтоді, як себе пам’ятає. Має особливий пієтет до білок.

Авторка збірки поезій «Біле благо» (2003), книжки повістей та оповідань «Славка» (2006), двомовної збірки неримованих віршів «Я та інші красуні/Ja i inne piękności» (2011), повісті для дітей «Вікно до собаки» (2011), збірки химерних новел «Найкращі часи» (2012), повісті про чарівний Київ «Вечірні крамниці вулиці Волоської» (2014), двох книжок для читачів-початківців («Великодній пікнік» і «Гойдалка під кленом») та збірки оповідань «Тринадцять історій у темряві».

Від 2017 року співпрацює з видавництвом «Ранок». Галина Ткачук є редакторкою дбайливої серії для самостійного читання «Читальня». У цій серії світ побачила її книжка «Синя коробка». 2018 року в серії «Слухай серцем» (видавництво «Ранок») вийшла книжка-картинка Галини Ткачук «Зелена білка».

Книжка «Вікно до собаки» (видавництво «Грані-Т») з ілюстраціями Юлії Шалімової у 2011 році потрапила до довгих списків премій «Книга року BBC» та «Великий Їжак». Повість «Вечірні крамниці вулиці Волоської» з ілюстраціями Наталки Пастушенко стала переможцем книжкового рейтингу «ЛітАкцент року» у номінації «Проза й поезія для дітей», потрапила у список топ-6 найкращих видань для дітей від порталу БараБука, а також у топ-10 найкращих книжок за «Рейтингом критика».

Лауреатка літературного конкурсу «Гранослов», володарка першої премії Всеукраїнського конкурсу на найкращі твори для дітей «Золотий лелека» та відзнаки «Золота пір’їнка» від дитячого журналу «Ангелятко», лауреатка премії «Дитяча Книга року BBC 2016» за книжку «Тринадцять історій у темряві» (видавництво «Темпора»). Стипендіатка Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia». Твори Галини Ткачук перекладено польською, німецькою, англійською, російською, сербською мовами.

Галині Ткачук писати листи з пропозиціями до БараБуки організовувати події та явища в українській дитячій літературі.

Читайте також інтерв’ю: Книжка як дія, або «Сміття від А до Я…»

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: