Горюшина Таня | Художники-ілюстратори


Українська художниця, продюсерка та ілюстраторка. Розробляє дитячі проекти спільно з видавництвами, а також під власним брендом «Тіаначу» (Tyanachu).

Перша дитяча книжка «Казкові світлини» у 2008 році отримала ґрант президента України для обдарованої молоді.

2009 року вступила в Академію мистецтв міста Умео та переїхала з України у Швецію. В Умео намалювала низку величезних акварельних портретів шведських однокурсників, використовуючи класичний живопис як спосіб спілкування. Також у Швеції здійснила кілька великих проектів, зокрема – оформила стіни школи в м. Хускварна на державне замовлення Муніципалітетом міста Йончепінга. Там-таки створила власне мікровидавництво.

У сфері розвитку культурних відносин між Україною та Швецією організувала та реалізувала спільно з народною школою Сігтуни проект «Рутаруна» з обміну шведських та українських художників, що отримав фінансову підтримку Шведського інституту. Проект було спрямовано на переосмислення стереотипів та побудову ще одного культурного місточка між країнами.

Найвідоміші довготривалі проекти – «Чому їжачка ніхто не гладить» (спільно з Андрієм Курковим) та проект із залученням українських письменниць «Казкові світлини».

Переконана, що мистецтво – це процес особистих життєвих переживань та досліджень, який залучає різні ресурси та не орієнтується на комерційний попит.

Сайти: tyanachu.com та goryushina.com.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: