Гранослов


Щорічний Міжнародний літературний конкурс кращих творів молодих українських літераторів. Організатори – Національна спілка письменників України та Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту.

«Гранослав» є найстаршим в Україні літературним конкурсом для молодих літераторів (започатковано 1991 року). За роки існування конкурсу в ньому взяло участь близько двох тисяч молодих літераторів, серед яких майже всі відомі письменники покоління «дев’яностників». Його переможцями свого часу були такі відомі нині письменники, як Сергій Жадан, Роман Скиба (перший лауреат), а з молодшого покоління – Ірена Карпа.

Серед завдань конкурсу – сприяння національно-культурному відродженню України, популяризація української мови та творів українських авторів, поліпшення роботи з творчою молоддю, підтримка молодих талановитих українських поетів, прозаїків, драматургів та видання їхніх перших книжок.

У конкурсі можуть брати участь молоді літератори (зокрема, учасники та дипломанти конкурсу попередніх років) віком від 16 до 35 років, які мешкають в Україні, а також представники інших країн, які пишуть свої твори українською мовою. До конкурсу не допускають авторів, які є членами Національної спілки письменників України.

Конкурс проводять у трьох номінаціях: 1) поезія; 2) проза і драматургія; 3) есеїстика (критика).

Обсяг кожного рукопису повинен становити не менше 2-х і не більше 4-х друкованих аркушів. Твори, які надсилають на конкурс, має бути оформлено відповідно до встановлених вимог. Переможці мають право безплатно видати свою книжку. У бібліотечці «Гранослова» їх уже близько 200. Найкращі твори дипломантів друкують у зведеному альманасі.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: