Харківська літературна резиденція збирає заявки


Український ПЕН та Харківський ЛітМузей запрошують письменників та письменниць, перекладачів та перекладачок на участь у Харківській літературній резиденції-2020. Учасники/ці резиденції житимуть у Харкові протягом місяця (в окремих квартирах) – аби мати змогу комфортно й зосереджено попрацювати над своїми творами та перекладами. Подати заявку можна до 30 червня.

Податися на резиденцію можуть українські прозаїки/ні і перекладачі/ки, котрі на момент подання заявки мають не менше трьох опублікованих книжок. 

Обиратиме резидентів журі, до складу якого ввійшли члени й членкині Українського ПЕН: Андрій КурковСергій Жадан, Наталка Сняданко, Остап Сливинський і Катерина Калитко. Імена резидентів/ок 2020 року оголосять 10 липня – на сайтах і ФБ-сторінках організаторів проєкту (PEN UkraineЛітМузей).

2020 року в Харкові заплановані чотири місячні літературні резиденції для 3 українських прозаїків та 1 перекладача:

15 серпня-15 вересня – 2 резиденти

15 вересня-15 жовтня – 2 резиденти

Умови участі:

Цього року заявки на участь у резиденціях прийматимуться від 4 до 30 червня.

Імена резидентів будуть оголошені 10 липня 2020 року.

Учасниками резиденції можуть стати українські прозаїки і перекладачі, котрі на момент подання заявки мають не менше 3 надрукованих книжок.

Для участі в резиденції автор надсилає на розгляд журі такі матеріали (українською мовою):

1. дати перебування в резиденції;

2. синопсис або фрагмент перекладу прозового твору (роману, повісті, збірки оповідань), над яким має намір працювати на резиденції, – не більше 5 тисяч знаків;

3. короткий лист-обґрунтування своєї участі;

4. біографічну довідку;

5. рекомендацію авторитетного експерта: письменника, перекладача, літературного критика, культурного менеджера.

Заявки надсилати на адресу: kharkiv.residence@gmail.com.

Учасник резиденції отримає стипендію в розмірі 28 500 грн (з урахуванням ПДФО та військового збору) для забезпечення перебування в Харкові впродовж місяця (у цю суму будуть включені витрати на проїзд, харчування та проживання).

Зобов’язання учасника:

1. взяти участь у заходах із промоції резиденції,

2. провести одну презентацію або читання в Харкові в онлайн-форматі,

3. провести один виступ перед студентами філологічного факультету Харківського національного університету ім. В. Каразіна в онлайн-форматі,

4. взяти участь у «Літературній вечірці в ЛітМузеї» в жовтні в онлайн-форматі (читання резидентів Харківської літературної резиденції 2018 – 2020),

5. активно знайомитися з культурним життям Харкова та Слобожанщини,

6. написати підсумковий есей про своє перебування в резиденції,

7. зазначити наприкінці твору, поданого на резиденцію, де відбувалася робота над ним.

Журі не рецензує поданих проектів і не обговорює свого рішення з аплікантами.

Це вже третя Харківська літературна резиденція. У попередні роки вона відбувалася у партнерстві з Харківською обласною державною адміністрацією, цього року буде реалізована за підтримки Українського культурного фонду.

Харківська літературна резиденція-2020 реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Харківська літературна резиденція була заснована Українським осередком Міжнародного ПЕН-клубу 2018 року з метою розвитку української літератури і книжкового середовища, популяризації читання, промоції культури Харкова. У 2018-2019 роках резиденція відбувалася за підтримки Харківської обласної державної адміністрації. За цей час резидентами стали письменники Люба-Параскевія СтринадюкЛюбко Дереш, Міхаель Целлер (Німеччина), Катерина Калитко, а також перекладачка Ярослава Стріха. Організаційний партнер резиденції – Харківський ЛітМузей. 

Деталі: pen.org.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: