Хрестоматія для незрячих


Завдяки Фонду родини Нечитайла та Міністерству освіти України нова «Хрестоматія сучасної української літератури» вийде шрифтом Брайля, повідомляє rbc.ua. Таким чином незрячі учні початкової школи також зможуть читати твори оновленої програми з літературного читання.

За словами керівниці Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами при університеті «Львівська політехніка» Оксани Потимко, уже на початку нового навчального року книжка надійде в бібліотеки, і не лише спеціалізовані для незрячих дітей, але й у деякі звичайні.

Нагадаємо, що Хрестоматія також доступна онлайн для безплатного використання.

Читайте також:
Хрестоматія для життя
Хрестоматія must go on!

Проект «Книга Брайлем», у рамках якого вийде Хрестоматія, було започатковано два роки тому. За цей час Фонд родини Святослава Нечитайла допоміг видати 20 книжок для незрячих дітей, загальний наклад яких складає 2000 примірників. Завдання проекту – зробити доступним читання художньої літератури незрячим, насамперед дітям дошкільного та шкільного віку. Щорічно Фонд видає шрифтом Брайля мінімум 10 книжок для школярів, а також підтримує видавництво регіональними центрами невеликих тиражів книжок для незрячих дошкільнят.

Найбільше новинок надали видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» і «ВСЛ». Середній наклад кожного видання – 100 примірників. Розсилка охоплює 32 спеціалізовані бібліотеки Товариства сліпих, 10 спеціальних шкіл для сліпих і слабозорих. Крім цього, вперше було організувано розсилку книжок в обласні універсальні бібліотеки та інші організації, які працюють в інтересах незрячих дітей. Таким чином незряча дитина зможе отримати надруковану для неї книжку не лише у спеціальній бібліотеці, а й у звичайній книгозбірні.

Ще одна ініціатива Фонду родини Нечитайло – підготовка узагальненої інформації про книжки шрифтом Брайля, видані в останні роки й доступні в Україні. Каталог працює в тестовому режимі на сайті Фонду.

БараБука за матеріалами rbc.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар