Хрестоматія з літературного читання для 1–4 класів доступна онлайн


Нова Хрестоматія з літературного читання для 1–4 класів (у двох томах) з’явилася у вільному доступі на сайті Міністерства освіти і науки України. Це вперше за історію Незалежності, наголошують у Міністерстві, книга серії «Шкільна бібліотека» друкується за бюджетні кошти для початкової школи і вперше вона виставлена у вільний доступ в електронному вигляді ще до того, як буде доставлена до всіх шкільних бібліотек. МОН обіцяє зробити все можливе для того, щоб це сталося ще до кінця календарного року.

«Важливе завдання початкової школи – навчити дитину любити: любити писати, любити читати, любити вчитись – навчання має стати звичкою на все життя. Щоб дати дітям можливість полюбити читати, ми створили цю Хрестоматію, в якій зібрано твори як живих класиків дитячої української літератури, так і молодих письменників, які лише почали завойовувати серця українських дітей», – пояснила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

В обкладинках використано ілюстрації Катерини Штанко (1-2 класи) та Юлії Пилипчатіної (3-4 класи).

В обкладинках використано ілюстрації Катерини Штанко (1-2 класи) та Юлії Пилипчатіної (3-4 класи).

Як повідомляла раніше БараБука, до Хрестоматії ввійшли твори авторів, доданих до програми Літературного читання в рамках оновлення навчальних програм для 1–4 класів. Насамперед, це твори письменників, яких немає в чинних підручниках: Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Галини Малик, Лесі Ворониної, Катерини Бабкіної, Галини Ткачук, Григорія Фальковича, Оксани Лущевської, Василя Голобородька, Тараса та Мар’яни Прохаськів, та інших – усього близько 40 імен. Упорядкувала видання головний редактор БараБуки Тетяна Стус.

За словами Лілії Гриневич, загальний наклад Хрестоматії – 640 тисяч примірників (по 320 тисяч на кожен із двох томів). «Це коштувало бюджету близько 15 млн гривень, тобто одна Хрестоматія обійшлася державі в 22 гривні. Це було ще однією з наших цілей – показати новий стандарт, нову якість – яким може бути шкільний посібник, виданий за бюджетні кошти», – зазначила міністр.

Ще одна важлива ремарка від міністерства: Хрестоматію було видано з дотриманням усіх авторських прав (усі автори й видавці передали майнові права на тексти й ілюстрації «Видавництву Старого Лева»).

Нагадаємо, що за старою програмою у початковій школі робили наголос на читанні на швидкість. Оновлена програма передбачає зміну пріоритетів –найголовніше навчити дітей читати вдумливо, розуміти зміст прочитаного, висловити своє ставлення до тексту.

Електронна версія Хрестоматії сучасної української дитячої літератури доступна на сайті МОНу.

Джерело: mon.gov.ua.

розділювач

Є запитання щодо оновленої програми з літературного читання у 1–4 класах? Ласкаво просимо зазирнути у «Шпаргалку для вчителя»!

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар