Художник осучаснив ключових діячів української історії та культури

Автор: БараБука


Молодий львівський художник Михайло Присташ створив серію авторських малюнків «20 відомих українців», де зобразив двадцять діячів української культури та історії в сучасних образах.

На новітніх портретах – класики української літератури Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Микола Гоголь, Марко Вовчок, Іван Котляревський, Василь Стус, філософ і мислитель Григорій Сковорода, перший президент нашої держави Михайло Грушевський, суперечливий Степан Бандера, «культуртрегери» Ярослав Мудрий та Іван Мазепа та інші. Одягнені в «тільняшки», з татуюваннями, браслетами й біцепсами, у стильних футболках, костюмах і джинсах, усі двадцятеро все одно лишаються впізнаваними для глядачів. За задумом проекту, ці образи – як «заміна бронзовим пам’ятникам, натяк на те, що всі вони були живими, справжніми, такими ж як ми. Вони любили, творили, сумнівались, помилялись і знову рухались вперед. Це робить їх зрозумілими на емоційному рівні».

1

2

Художник наголошує на тому, що його «20 відомих українців» – це спроба зробити історичних осіб ближчими до молоді, а не «псування» й «паплюження» чиєїсь пам’яті. «Проект розраховано на молодих свідомих людей, які шанують цінності України, ми наблизили видатних Українців до молоді, показали їх у новому образі, зобразили більш сучасно. Щоб замість іноземних “черепів” і “написів” молодь могла носити українські бренди з національною ілюстрацією», – розповідає БараБуці Михайло Присташ. На думку Михайла, осучаснені образи видатних українців можуть зацікавити школярів глибше вивчати історії цих непростих людей: «Є маса ідей для зацікавлення молоді до української класики. Потрібно оновлювати стару ідею, ілюструвати твори класичних письменників, розробити електроні книжки для “ґаджетів”, де можна гортати твори або вірші з новою подачею. Колекційні листівки з цитатами великих українців…».

3

Допоміг визначитися з іменами письменників, політичних та громадських діячів рейтинг телеканалу «Інтер», який у 2007-2008 роках організував проект «Великі українці». Хоча проект стартував ще до Євромайдану, події кін. 2013-го – поч. 2014 рр. актуалізували потребу в «нових іменах», новому погляді на історію України та оновлені й близькі сучасним українцям образи відомих діячів. Наразі кілька портретів можна подибати на футболках, які активно розкуповують українці.

Джерело: БараБука. Фото зі сторінки проекту у «Вконтакті».

Читайте також: Видатні письменники України: свіжий погляд

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар