Мацко Ірина | Нашi автори


Письменниця, казкарка, громадська діячка.

Народилася в Тернополі, школу закінчила в селі Великий Ходачків, що біля Тернополя. Першу вищу освіту отримала в Західноукраїнському національному університеті (ЗУНУ, а тоді ще ТАНГ) за спеціальністю – економіст.

Маючи ці знання, працювала спочатку бухгалтеркою у стоматологічній фірмі, але дуже швидко зрозуміла, що це не те, й відгукнулася на запрошення одного з тернопільських видавництв створювати невеличкі ілюстрації до підручників англійської мови. Це був початок письменницького та видавничого життя.

Другою освітою була Львівська Академія Друкарства (УАД) за спеціальністю «Оформлення друкованої продукції». Також закінчила курси дизайну комп’ютерної верстки.

У 2007 році заснувала власне видавництво «ІрМа», працювала художньою редакторкою, головною редакторкою, заступницею головного редактора, працювала і працює досі бібліотекаркою та активно займається громадською діяльністю із популяризації читання, книжок та дитячих авторів. Створила кімнату дитячого розвитку «ІРИска».

Проводила та організовувала літературні фестивалі, підтримувала всеукраїнські проекти «Додай читання!», «Тату, почитай!», «Книжковий марафон 42» та брала участь, як членкиня головного журі 4-го та 5-го телефестивалю «Відкрий Україну!» м. Київ. Є головою ГО «Творчий простір ОРЕЛІ».

Працювала як експертка УКФ у напрямі «Література та видавнича справа» від 2019 до 2023 рр.

У 2018 році пройшла курс казкотерапії та отримала диплом казкознавиці.

Створила понад 20 книжок, альбомів, збірок для дітей, підлітків та дорослих. Не раз ставала фіналісткою та призеркою конкурсів.

У квітні 2023 року у видавництві «Парасоля» надрукована збірка терапевтичних казок про гуманне ставлення до тварин «Песик, який рахував хмаринки», що потрапила у короткі списки «Книги року 2023» у номінації «Дитяче свято».

«Книжки і діти – два серця, два напрямки, які мене ведуть у житті. Я дуже люблю дітей і люблю читати книжки, створювати їх, – ділиться письменниця. – Щодня вдячна долі за можливість поєднувати ці дві мої любові маючи, можливість писати для дітей, спілкуватися з ними про книжки, формуючи їх свідомість. Це величезна відповідальність, але й велике задоволення розуміти, що ти своєю творчістю можеш хоч трошки розмалювати для них цей світ яскравими кольорами».

Має доньку Анастасію та сина Дмитра, які вже повнолітні, але саме для них колись почала писати казки та оповідки, а пізніше – підліткові повісті.

Наразі мешкає в Польщі, працює бібліотекаркою в центральній бібліотеці Варшави, де організовує заходи для українців, зустрічі з авторами, веде проект «Казкове кріселко» й активно відвідує всі можливі книжкові заходи в Польщі, бо переконана, що українська книжка має бути доступна українцям і потрібна в цей час у кожному куточку світу.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: