11+

Історія в картинках

Марія Удуд

Брати КАПРАНОВИ. Мальована історія незалежності України: літературно-художнє видання. – Київ: Гамазин, 2013. – 80 с.
Уподобань: 7

«Мальована історія незалежності України» авторства письменників та популяризаторів усього українського братів Капранових вийшла друком у 2013 році. А в серпні 2014 року книжку видали втретє.

На 80 сторінках розмістилася вся шкільна програма з історії України. Автори так пояснюють структуру видання: «Спираючись на праці гігантів української історії, археології та етнографії, ми вибудували цей ланцюг подій минулого». Ясна річ, без зауважень, правок і порад істориків, культурологів та філософів ця книжка “просто могла б не відбутися”».

«Чи не найактуальнішим для кожного з нас зараз є отримання нових, свіжих висновків, а то й переосмислення історії незалежності України по-Капрановськи. Знати історію своєї країни – зробімо це гордістю, виплеканою з кращих років дитинства».

«Мальовану історію» поділено на позначені різними кольорами розділи відповідно до періодів – від Трипілля і до незалежності України (1991 рік), Тексти лаконічні. В кожному розділі є світлина визначної особи: наприклад, у частині «Військо-Держава УПА» представлений Тарас Бульба-Боровець. Для кожного тематичного блоку пропонується три нові історичні терміни, як-от: «Українська народна республіка», «Королівство Галичини», «Кримська народна республіка».

Відмінність книжки від інших історичних – її «мальованість». Кожен розділ містить графічні комікси, діалоги між учасниками того чи іншого періоду, – таким чином, текст наче стає інтерактивним. Це заслуга художників видання, а саме: Юрка Журавля, Олександра Костенка, Юрія Васіна, Олега Коллара, Олександра Бронзова, Романа Барабаха. Карти територій відповідно до тієї чи іншої епохи чи не найкраще допоможуть читачам зрозуміти зміни теренів України. Було б добре отримати таке доповнення до шкільної програми у вигляді географічних карт територій сучасної України, щоб у школярів склалася цілісна картина.

Я сміливо рекомендую «Мальовану історію» для сімейної бібліотеки. В анотації зазначено, що книжка – «для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями», тож читатиме її вся родина: і дитина, яка вміє самостійно читати, і дорослий, і малюк, якому можна коментувати картинки.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар