ІV Освітній фестиваль «Арсенал Ідей»


Мистецький арсенал запрошує дітей та дорослих на ІV Освітній фестиваль «Арсенал Ідей», що відбудеться з 26 по 30 вересня. Тема цьогорічного фестивалю «Якби я був чимось / кимось / десь» має на меті продемонструвати різноманітність можливих досвідів – від тілесних до професійних. Простір фестивалю включатиме три основні тематичні групи: «Простір», «Тіло» і «Діяльність».

У межах фестивалю відбудеться ІІІ ФОРУМ НОВОЇ ОСВІТИ – відкритий простір, де діти є безпосередніми учасниками заходу, а дорослі мають можливість почути їхні думки та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього. Чи можуть діти самі будувати освітню траєкторію? Чи мають вони право на помилку? Як дорослі можуть допомогти у навчанні? Що, на думку підлітків, варто змінити в середній освіті? Що працює / не працює в сучасній освіті? Форум дозволить почути думки, з’ясувати інтелектуальні та емоційні потреби дітей, разом з ними та представниками експертного середовища обговорити нові можливості, які існують у шкільній та позашкільній освітній системах, та можуть використовуватися вже сьогодні.

Однією з визначальних рис фестивалю є його прагнення до інклюзивності, тому під час фестивалю «Арсенал ідей» будуть представлені активності, доступні для дітей і дорослих з інвалідністю та створено єдиний комунікаційний простір для всіх відвідувачів.

В рамках фестивалю відбудеться інклюзивний театральний проект «Більше ніж гра» – унікальний інтерактивний простір, що залучатиме усіх відвідувачів фестивалю до захопливої театральної програми, а також серії воркшопів та інших освітніх заходів. Проект «Більше ніж гра» створений театральною лабораторією Мистецького арсеналу спільно з театральними колективами, центрами, студіями, педагогами та фахівцями, які опікуються розвитком інклюзивного суспільства в Україні.

Програма дозволить визначити та створити найоптимальніші перформативні методики для їх подальшого використання у театральних та інклюзивних освітніх програмах.

Проект та усі події у рамках його програми покликані інформувати суспільство, про необхідність створення простору рівних можливостей.

Інклюзивний партнер фестивалю, Громадська організація «Відчуй» представить спеціальний фотопроект проект «Зіркова абетка». Завдання «Зіркової абетки» — підняти теми втрати слуху і адаптації людей, що не чують, – а це понад 3 мільйони українців. За статистикою, кожен дев’ятий українець втрачає слух і навіть не здогадується про це. Жестовою мовою говорять понад 250 000 українців, але її не вивчають у школах навіть на базовому рівні. Фотопроект «Зіркова абетка», створений аби звернути увагу на проблему людей, що не чують, та тих, хто втрачає слух. Важливо сказати усім тим, хто не чує або втрачає слух: «Ми вас чуємо! Ми вас відчуваємо!».

Також під час фестивалю буде представлено виставку Children of Vision британської фотографині українського походження Аліни Кісіної, що стала результатом її тривалої співпраці зі спеціальною школою-інтернат І-ІІ ступенів №11 міста Києва та Благодійного фонду «Мистецький Арсенал». За допомогою фотографічного портрету Аліна усуває межу між поняттями «дієздатність» і «недієздатність», виносячи на поверхню невидимий, прихований і часто недооцінений внутрішній світ дітей з порушенням зору. У проекті Children of Vision Аліна робить особливий наголос на «спогляданні» суб’єкта і на взаємозв’язку між суб’єктом і глядачем без втручання у внутрішній світ дитини.

Організатори фестивалю: ДП НКММК «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» у співпраці з Соціальною програмою Марини Порошенко.

Більше інформації на сайті фестивалю.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар